Shqipëri, 3 të vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19

0
Në Shqipëri vazhdon rritja e rasteve pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 71 raste...

Maqedonia e Veriut në prag të zgjedhjeve të pesta të parakohshme parlamentare

0
Republika e Maqedonisë së Veriut ndodhet në fushatë zgjedhore për zgjedhjet e pesta të parakohshme parlamentare që nga pavarësia e vendit, të...

Ujësjellësi paralajmëron reduktime të ashpra, disa komuna rrezikojnë të mbesin pa ujë

0
Tetë komuna të Kosovës, ajo e Prishtinës, Lipjanit, Obiliqit, Fushë Kosovës, Podujevës, Shtimes, Drenasit e Graçanicëc, të cilat furnizohen më ujë të...

44-vjeçari nga Malisheva vdes nga ethet Krime-Kongo

0
Komuna e Malishevës ka njoftuar të hënën se ka vdekur një person me ethe Krime-Kongo. Është rasti i parë i vdekjes në...

Mbetet misterioze vdekja e katër personave në Infektivë, të diagnostikuar me COVID-19

0
Katër vdekjet e dyshuara të personave të diagnostikuar me COVID-19, të ndodhura gjatë së dielës në të njëjtën kohë në Klinikën Infektive...

​Fluturimet në “Adem Jashari” bëhen në intervale 45 minuta ndërmjet aterrimeve

0
Qeveria e Kosovës mbrëmë ka miratuar edhe vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë nr. 02/08 të datës 23 qershor...

Testet për koronavirus së shpejti edhe në klinika private

0
Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar një sërë masash për luftimin e pandemisë COVID 19,...

Nga sot qytetarët me kufizim të lëvizjes, këto janë edhe masat tjera që u...

0
Duke filluar nga sot, qytetarët e Kosovës do të duhet të ndjekin rregullat e reja të vendosura nga institucionet përgjegjëse në mënyrë...

152 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shkon në 75 numri i të...

0
Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra...

Plan për rifillimin e negociatave bërthamore? Kim Jong-Un i vendos kushte Trump

0
Koreja e Veriut tha nuk ka në plan të rifillojë negociatat bërthamore me Shtetet e Bashkuara në një të ardhme të afërt,...