Njeriu më i sjellshëm që mund ta keni takuar (VIDEO)

0
Ky është një eksperiment social i kryer se fundmi, ku një djalë i ri i kërkon një burri të ulet pranë tij. Sapo që e...

Dacic: Serbia e gatshme të hyjë në luftë me Bosnjën

0
Serbia ka paralajmëruar Bosnjë Hercegovinën se do të mbrojë serbët e Bosnjës nëse ata ndonjëherë do të sulmoheshin, përderisa tensionet janë ngritur para referendumit...

Ekspertët: Koronavirusi mund të kthehet në një infeksion sezonal që vjen çdo dimër

0
Ekspertët kanë thënë se fundmi se koronavirusi i ri Covid-19 mund të bëhet një virus sezonal që kthehet çdo dimër, ashtu siç ndodh...

Vidhen 15 milionë dollarë nga një aeroport në Kili

0
Disa hajdutë kanë vjedhur më shumë se 15 milionë dollarë nga një kamion i blinduar në aeroportin ndërkombëtar në kryeqytetin e Kilit, Santiago, bëri...

CoVid-19/ Mblidhet online G20: 5 trilion dollarë për të përballuar krizën ekonomike

0
Kombet e G20 kanë vendosur të injektojnë kolektivisht 5 trilion dollarë në ekonominë globale për të luftuar përçarjen e shkaktuar nga pandemia...

Erdogan në turneun arab, sot qëndron në Katar

0
Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip po vazhdon turneun e tij në vendet e Gjirit, ku sot po e viziton Kuvajtin. Presidenti Erdogan sapo u largua...

Serbia po tenton ndërhyrje indirekte në zgjedhjet e brendshme në Kosovë – nëpërmjet Listës...

0
Beogradi nuk e ka ndërmend të heq dorë nga ndërhyrjet në punët e brendshme të Kosovës. E kjo, po bëhet...

Qeveria fton Listën Serbe për dialog

0
Disa ditë pas bojkotimit të institucioneve qe po i bën Lista Serbe, qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Isa Mustafa, ka vendosur të ftojë...

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

0
Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga...

Mogherini dhe Hahn: Djegia e mandateve minon rrugën drejt BE

0
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisioneri Johannes Hahn dënuan sot me forcë çdo retorikë nga udhëheqësit politikë që...