Prokuroria mbyllë hetimet për Bedri Hamzën për aferën e hidrocentraleve

0
Hetimet e nisura disa muaj më parë për ministrin e Financave Bedri Hamza në aferën e njohur si afera e Hidrocentraleve janë mbyllur për...

Qeveria ndan 115 mijë euro për Komisionin për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit

0
Qeveria e Kosovës ka ndarë 115 mijë euro për Komisionin shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror. Qeveria e Kosovës është duke...

Vendimi i Qeverisë, Thaçi i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka mbajtur sot konferencën e dytë për media, pas vendimit të Qeverisë për kufizim të lëvizjes...

28 orë punë në javë, në Gjermani arrihet marrëveshje

0
Inxhinierët dhe punëtorët e thjeshtë të industrisë së rëndë në Gjermani nuk do të punojnë më më shumë se 28 orë në javë. Kërkesa e...

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë thirrje OKB-së për Arakanin

0
 Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë i ka bërë thirrje Kombeve të Bashkuara (OKB) për t'i proceduar krimet ndaj muslimanëve të Arakanit (Rohingya) në Gjykatën...

Kapet nëndetësja me rreth 165 milionë $ kokainë

0
Rojat bregdetare kanë kapur një nëndetëse me rreth 5500 kg kokainë në bord. Nëndetëset e drogës u kushtojnë trafikantëve...

Mungesa e xhamive, besimtarët falen në borë në -10 gradë (Video)

0
  https://www.facebook.com/MesazhiPortal/videos/759917274159637/ https://www.facebook.com/MesazhiPortal/videos/759914140826617/ Besimtarët e fesë islame, në mungesë të hapësirave të mjaftueshme, shumë shpesh faljen e xhumasë (siç njihet ndër besimtarë si falja e ditës së...

Italia arrin marrëveshje me Brukselin për buxhetin

0
Pas paralajmërimit të Brukselit se do të merrte masa ndëshkuese ndaj Italisë për shkak të draft buxhetit 2019, duket se palët kanë gjetur gjuhën...

ÇOHU: Universitetet publike në shërbim të politikës

0
Universitetet publike në Kosovë përballen me vështirësi të mëdha në realizimin e punës së tyre dhe meqë janë themeluar si premtim në fushatë zgjedhore,...

Rakka u kthye në rrënojë, Afrini në jetë

0
Në pamjet e filmuara nga ajri nga qendra e qytetit sirian Afrin, të cilin forcat e Armatosura Turke (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane...