Indi, 24 të vdekur nga fundosja e anijes

0
Numri i të vdekurve në fundosjen e djeshme të anijes në Indinë lindore ka arritur në 24, ndërsa operacioni i shpëtim për të mbijetuarit...

Hapet Ambasada e Palestinës në Vatikan

0
Presidenti i Palestinës, Mahmud Abbas, ka hapur ambasadën e vendit të tij në Vatikan, ndërsa para hapjes së ambasadës u takua me Papa Françeskun,...

Paris: Konferencë ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme

0
Përfaqësuesit e më tepër se 70 vendeve dhe organizatave marrin pjesë në konferencën e sotme në Paris, ku pritet të kërkohet ripërtritja e bisedimeve...

Thaçi, Serbisë: Shpresoj se i kuptuat leksionet

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Twitter ka thënë se shpreson që Serbia ka marrë një leksion, kur bëhet...

Treni i nisur për Mitrovicë përfundon në një garazh në Beograd

0
Mëngjesin e së dielës, saktësisht rreth orës 04:00, në stacionin hekurudhor në Beograd arriti treni, i cili të shtunën, me pompozitet mori rrugën për...

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

0
Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar...

BE-ja u bënë thirrje Prishtinës dhe Beogradit t’i kthehen dialogut

0
Kreu i diplomacisë të BE-së Federica Mogherini dhe ekipi i saj janë duke vëzhguar nga afër zhvillimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës në...

Veseli: Respektuam urdhrin e Presidentit, ndaluam trenin serb

0
Institucionet e Kosovës, duke respektuar urdhrin e Presidentit Hashim Thaçi për ndalimin e hyrjes së trenit serb në Kosovë, treguan vendosmërinë për ruajtjen e...

Mustafa: Kthimi mbrapa i trenit vendim i duhur, nuk do të lejojmë provokime të...

0
Kryeministri i vendit, Isa Mustafa në konferencën e mbajtur për media ka thënë se kthimi mbrapa i trenit është vendim i duhur, raporton lajmi.net. ...

TRENI KTHEHET NË BEOGRAD

0
Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, thotë se treni u ndal...