Gërvalla apelon deputetët: Me çdo kusht duhet ta ndaloni aktin e tradhtisë

0
Aktivistja e LDK-së në diasporë, Donika Gërvalla- Schwarz ka deklaruar se marrëveshja e demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, e cila pritet të...

Mustafa: Ata që thirren në rugovizëm, të kenë besim në SHBA-të

0
Në vigjilje të vizitës të Zëvendëspresidentit të SHBA-së,Joe Bajden, kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kjo është një ngjarje e madhe dhe...

Dosja e Shefave IX: Shteti në shërbim të djemve të Adem Grabovcit

0
Djemtë e Adem Grabovcit, kishin qasje të pakufizuar në kabinetet e ministrave. Ata, kishin autorizime nga i ati që shokun e tyre, Fidanin ta...

FIFA revokon organizimin e kongresit në Malajzi pas ankesave të Izraelit

0
Federata Botërore e Futbollit FIFA ka revokuar të drejtën që gëzonte Malajzia për të organizuar kongresin e vitit 2017 pas vërejtjeve të delegatëve të...

Erdoğan: Turqia nuk ka asnjë problem me NATO-n

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke theksuar se dëshirojnë të hapin një korridor për dërgimin e ndihmave humanitare në qytetin Halep të Sirisë...

Tmerri në Hasanbeg, jeta pas vërshimeve (Video)

0
Banorët e prekur nga vërshimet në Maqedoni, kanë treguar për Klan Kosovën tmerrin e përjetuar gjatë natës të së shtunës së kaluar, kur ndodhën...

Tetë deputetë të koalicionit, kundër demarkacionit

0
Deputetët e “padëgjueshëm” të PDK-së dhe të LDK-së mund t’ia pamundësojnë “koalicionit të elefantëve” ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e...

Koalicioni PDK-LDK para goditjes së madhe

0
Pritja e seancës së një shtatorit, kur deputetët do të duhej të votonin për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi është e frikshme...

Xhamitë e Kosovës aksion humanitar për të prekurit e përmbytjeve në Maqedoni

0
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, me kërkesë të xhematit, sot në të gjitha xhamitë e Kosovës, pas namazit të xhumasë ka organizuar aksionin...

Veseli: Demarkacioni do të miratohet

0
Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është I bindur se shënjimi I kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi ka shkuar mbi bazë të fakteve...