Dosja e Shefave V: Buja cakton dostat në Universitetin e Pejës, Grabovci në Bordin...

0
Ramë Buja kishte arritur që njerëz të lidhur me interesa të PDK-së, t’i caktonte në Bordin e Universitetit, “Haxhi Zeka”. Por, njëri prej anëtarëve...

Gjendet i vdekur 11 vjeçari nga vërshimet në Maqedoni

0
Njëmbëdhjetë vjeçari Ivan nga Stajkovci që dje u lajmërua si i zhdukur në vërshimet është gjetur i vdekur, informuan nga policia, transmeton TetovaSot. Sipas të...

Lekaj: Më e rrezikshme ratifikimi i Demarkacionit, se humbja e mandatit të deputetit

0
Po bëhen gati gjashtë muaj që deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i kanë bojkotuar seancat e Kuvendit të...

MPJ: Disa shtete i ofruan ndihmë Maqedonisë

0
Në Republikën e Maqedonisë ndihmë për ballafaqimin me pasojat nga moti i keq në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës deri tani kanë ofruar...

Endrit Sinani është viktima e 21 nga përmbytjet në Shkup

0
Sot është identifikuar edhe viktima e 21 nga MPB-ja, ndërsa portali portali TetovaSot që dje ishte tek shtëpia e Endrit Sinanit të vogël 6...

Lumezi: Kriminelët e luftës të gjykohen edhe në mungesë

0
Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi e ka marrë seriozisht hetimin e krimeve të luftës. Pasi i ka emëruar dy prokurorë në Prokurorinë Speciale për t’u...

Deputetët e AAK-së dhe Nismës, rrezikojnë t’i humbin mandatet në Legjislativ

0
Deputetët e opozitës, të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, ka gati gjashtë muaj që nuk marrin pjesë në seancat e...

Xhemshit Krasniqi dënohet me tetë vjet burg për krime të luftës

0
Sot, në Gjykatën Themelore të Mitrovicës një trup gjykues i përbërë nga gjyqtarë ndërkombëtar e shpalli fajtor të akuzuarin Xhemshit Krasniqin për kryerjen e...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

0
Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall...

Perandori i Japonisë paralajmëron abdikimin gjatë një fjalimi drejtuar popullit

0
Perandori 82 vjeçar i Japonisë, Akihito në një fjalim të rrallë drejtuar kombit, ka paralajmëruar gatishmërinë e tij për largim nga froni, ndërkohë që...