PD dënon ashpër sulmin ndaj RTK-së

0
Partia e Drejtësisë dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Radio Televizionit të Kosovës (RTK), duke e cilësuar si sulm ndaj institucioneve të vendit dhe...

Veseli për sulmin ndaj RTK-së: Akt kriminal

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm ndaj RTK-së. Hedhjen e mjetit shpërthyes, Veseli e ka quajtur akt kriminal,...

Kallëzim penal mjekëve për vdekjen e 36-vjeçares

0
Në Prokurori është ngritur kallëzim penal për katër mjekë të QKUK-së për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor dhe vrasje nga pakujdesia, shtatë muaj pas vdekjes...

Lista Serbe kushtëzon Demarkacionin!

0
Të paktën nëntë deputetë të dalë nga koalicioni qeverisës nuk do të votojnë ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi më 1...

RTK sulmohet me granatë dore

0
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në objektet e Radio Televizonit të Kosovës rreth orës 22, saktësish tek transmetuesi i valëve. Policia ka rrethuar objektin...

Sfidat e luftës kundër korrupsionit në Kosovë​

0
Përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë thonë se ndërhyrja e politikës në punën e institucioneve të drejtësisë pamundëson luftën kundër korrupsionit, në një kohë...

Haradinaj: Amerika do të jetë me ne, e votuam ose jo demarkacionin

0
Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, sipas liderit të AAK-së Ramush Haradinajt, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do t’i qëndrojnë pranë Kosovës pavarësisht...

Statuti i Asociacionit, nuk ka nisur të hartohet

0
Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal ende nuk e di se edhe sa kohë i duhet për ta hartuar statutin e Asociacionit të...

Nikoliq: Kosova nuk do të jetë kurrë anëtare e OKB-së

0
Kosova nuk do të jetë anëtare e OKB-së derisa Serbia të ketë miqtë e saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ka deklaruar presidenti...

Arrestohet personi që sulmoi objektin e Komunës së Prishtinës

0
Policia e Kosovës ka bërë arrestimin e personit i cili përgjatë orës 13:00 të ditës së sotme ka sulmuar me ngjyrë dhe shtalba objektin...