Rikalo i çon 2 milionë euro në Mitrovicën e Veriut

0
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural i ka ndarë 2 milionë euro për të përkrahur zhvillimin e bujqësisë në Mitrovicën e Veriut. Favorizimi...

Nepal, mbahen zgjedhjet e para pas luftës civile

0
Duke sfiduar motin e ftohtë dhe kërcënimet për dhunë, votuesit e Nepalit në Himalaje, dolën për të votuar të dielën në zgjedhjet e para...

VIDEO – Trump kërcen “vallen e luftës” me shpatat arabe

0
Presidenti amerikan Donald Trump, sekretari amerikan i tregtisë Wilbur Ross dhe sekretari i shtetit Rex Tillerson, kërcyen së bashku me kërcimtarët tradicionalë në Arabinë...

‘Burdushi’ prej nesër hyn në grevë urie

0
Mashtruesi i vetshpallur si gjoja se "mjek popullor" Hysni Peqani, i njohur si ‘Burdushi’, i cili po mbahet në burg, ka paralajmëruar që prej...

Sulmi kimik i regjimit sirian: Presidenti i Francës thotë se ka prova

0
Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se ka dëshmi se qeveria siriane sulmoi qytetin e Doumës me armë kimike fundjavën e kaluar. Ai tha se do...

Diplomohet pas 13 vitesh themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg

0
Bashkëthemeluesi i rrjetit më të madh social në botë Facebook, Mark Zuckerberg, është diplomuar në Universitetin e Harvardit nga i cili ishte larguar vite...

Gazi shkatërron pallatin, viktima, të plagosur dhe të “humbur”

0
Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur, ndërsa fati i 79 të tjerëve mbetet i panjohur pasi një shpërthim...

Qëndrimi i Macronit prapa dyerve të mbyllura në lidhje me kufijtë Kosovë – Serbi

0
Drejtori i think-tankut ESI ( Iniciativa Evropiane për Stabilitet), Gerald Knaus, ka reaguar me detaje shtesë në lidhje me zhvillimet në Samitin e Berlinit. Ai...

Prizreni feston 28 Nëntorin, VV organizon tubim me qytetarët

0
Mijëra qytetarë ia kishin mësyrë sheshit “Shatërvan” në Prizren për të marrë pjesë në kremten e 105 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Po...

Ndihma e Malit të Zi për vizat, e paefektshme

0
Moskryerja e obligimeve të institucioneve të Kosovës karshi Bashkimit Evropian për liberalizimin e vizave ka bërë që të kërkohet ndihma e Malit të Zi....