Spanja shpëtoi 825 emigrantë

0
Gjatë dy ditëve të kaluara roja bregdetare spanjolle ka shpëtuar 825 persona dhe ka gjetur katër kufoma në ujërat e Mesdheut, raporton Anadolu Agency...

Shtyhet seanca e rastit “Stenta”

0
Seanca gjyqësore për rastin “Stenta” është shtyrë për 16 mars për shkak të mungesës së ish-drejtorit të Kardiologjisë, Bedri Zaiti. Gjykata thotë se nga seanca...

Tërmet në Shqipëri

0
Lëkundje tërmeti gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë në Jug të Shqipërisë. Sipas të dhënave zyrtare nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti...

Somali, 6 të vdekur nga shpërthimi afër pallatit presidencial

0
Policia e Somalisë ka njoftuar se të paktën 6 persona e kanë humbur jetën në një sulm me autobombë afër pallatit presidencial ndërsa disa...

Krerët e FSK-së vizitë familjes Jashari

0
Dje u raportua se familja e Adem Jasharit nuk do të hapë dyert për mysafirë. Por sot dera e kullës së Jasharëve u hap. Të...

Familjarët ngrenë padi për dëbimin e gylenistëve

0
Familjet e gjashtë shtetasve turq, të cilët më 29 mars të këtij viti janë deportuar nga autoritetet e Kosovës për në Turqi, kanë ngritur...

Albin Kurti: U sigurua shumica parlamentare për qeverinë e re

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka takuar në Prizren kryetarët e tre partive të komuniteteve joshumicë dhe tre deputetët e ardhshëm Rasim Demiri,...

Protestuesit “marrin” Teatrin Kombëtar, tërhiqet policia

0
Pasi rezistuan për më shumë se 12 orë pa ujë dhe pa ushqime në temperatura të larta, grupit të artistëve, iu janë bashkuar rreh orës...

Kjo është letra që Emine Erdogan ua dërgoi grave të liderëve botërorë

0
Emine Erdogan, gruaja e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, e cila së fundi ka vizituar refugjatët e Arakanit në Bangladesh, u ka dërguar një...

Bloomberg: BE do të autorizojë hapjen e negociatave për Shqipërinë

0
Më 15 tetor Bashkimi Evropian mund të autorizojë çeljen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, me shpresën se perspektiva do...