Kryeministri i Kanadasë: Myslimanët janë viktimat më të mëdha të terrorizmit

0
Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau para ca kohësh është përgjigjur në pyetjet e qytetarëve në emisionin e inçizuar në Asamblenë e qytetit në Otava....

BIK reagon ndaj ofendimit të ambasadorit Qëndrim Gashi që i bëri Muhamedit a.s.

0
DEKLARATË PËR OPINION Në fillimin e muajit të datëlindjes së Pejgamberit tonë të dashur Muhamed, kur ne dhe mbarë bota islame ka filluar manifestimet për...

Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI-së

0
Një numër i anëtarëve të Rijasetit të BFI-së në një mbledhje të jashtëzakonshme të mbajtur në Gostivar, ku morën pjesë 2/3 e anëtarëve të...

Azerbajxhani neutralizon 2.300 ushtarë armenë

0
Ushtria e Azerbajxhanit njoftoi se ka neutralizuar 2.300 ushtarë armenë në kundërsulmin që ka filluar për të çliruar territoret nën pushtim, transmeton Anadolu Agency...

8 viktima dhe 134 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Virusi Korona i mori jetën edhe të 8 personave. Numri i viktimave nga CoVid-19 në vend arriti në 201. Në Klinikën Infektive humbën jetën...

Kurti: Sonte janë gëzuar udhëheqja e Serbisë, por nuk do t’u zgjasë fort

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar ndaj aktakuzës ndaj Rexhep Selimit, por edhe ndaj arrestimit të Jakup Krasniqit. Përmes një statusi në Facebook,...

SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

0
Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të pandemisë së...

Komisioni Evropian ndan 100 milionë euro për Kosovën

0
Komisioni Evropian ka ndarë sot 100 milionë euro për Kosovën. Kushtet e politikave për këto 100 milionë euro nga programi mikro-financiar lidhen me forcimin e...

Jordania i dhuron Kosovës gjysmë milioni maska dhe 24 tonë pajisje tjera kundër Covid-19

0
Shteti i Jordaninë i ka dhuruar Kosovës një kontingjent prej 24 tonësh pajisje mjekësore për mbrojtje nga Covid-19, përfshirë maska, mantele, dezinfektues, etj. Këtë lajm...

Imazhet nga droni tregojnë keqtrajtimin e ujgurëve në Kinë

0
Ambasadori i Kinës në Britani Liu Xiaoming ka insistuar se populli ujgur jeton në “paqe dhe harmoni me grupet tjera etnike”, gjersa u përballë...