Flet babai i 26 vjeçarit që humbi jetën dje: Nuk më lanë as ta...

0
Rasti tragjik që ndodhi mbrëmë tek Qendra e Studentëve ku po qëndrojnë të karantinuar kosovarët të cilët po kthehen nga vendet e...

Ministrja në ardhje është e dënuar me burg

0
Është arritur marrëveshja për koalicion në mes LDK-së dhe AAK-së. Për marrëveshjen të koalicionit ka njoftuar, vete i pari i AAK-së,...

Urimi i Kurtit për Ramazanin: Është muaji ku më shumë sheh e dëgjon shpirti,...

0
Të dashur besimtarë myslimanë, pas pak orësh fillon syfyri i parë i muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky muaj,...

Autoritetet saudite: Xhamitë e shenjta në Mekë dhe Medinë, së shpejti të hapura për...

0
Ministria e Haxhit dhe e Umres e Arabise Saudite, në një deklaratë të postuar në Twiter tha që besimtarët do të ktheheshin...

Në “Ditën e Tokës”, thirrje për ruajtjen e saj

0
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), së bashku me komunën e Rahovecit dhe disa organizata joqeveritare mjedisore, po shënojnë sot Ditën Botërore të...

Vitia: Kërkoj nga besimtarët mirëkuptimin, por xhamitë nuk bën të hapen

0
Mos hapja e xhamive ka ngjallur reagime të ndryshme në Kosovë. Bashkësia Islame e Kosovës në një konferencë për media ditën e...

Durrës/ Besimtarët falin namazin në sheshin pranë xhamisë (Foto)

0
Myslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit njëmujor të muajit të shenjtë të Ramazanit. Mirëpo...

Driton Selmanaj përplaset prapë me Vjosa Osmanin

0
Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit në mbledhjen e sotme ka trajtuar mandatin e...

Kjo është koha kur mund të lëvizni, nga sot e deri më 4 maj

0
Orari i lëvizjes përsëri ka ndryshuar.Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të lëvizjes që vlen nga sot, e deri më...

“Sikur të ishte djegur ndonjë kishë sot në Kosovë, gjithë spektri politikë do reagonte!”

0
Djegia e Xhamisë në fshatin Vërboc të Drenasit ka ngjallur reagimin e pak figruave. Në mesin e atyre që i kanë reaguar...