Kina: OBSH të hetojë origjinën e COVID-19 në të gjithë botën

0
Kina ka njoftuar se Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është pajtuar të hetojë origjinën e koronavirusit të ri (COVID-19) në të gjithë...

Rreth 12 mijë ushtarë izraelitë në karantinë për shkak të COVID-19

0
Rreth 12 mijë ushtarë izraelitë janë në karantinë për shkak të dyshimit të infeksionit me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency...

Mbikëqyrja e zbatimit të masave, policia dhe inspektorati në aksion në Prishtinë

0
Policia e Kosovës dhe Inspektorati komunal i Prishtinës kanë dalë në terren.Që nga dita e sotme të gjitha ata që nuk vendosin...

Kurti me fjalë të rënda për qeverinë “koti” dhe ministrin “Zezaj”: Po kërcënojnë me...

0
Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj kërcënimeve të Qeverisë Kurti për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme.Kurti thotë se qeveria “koti”...

Thaçi para intervistimit në Hagë: Kjo është njollosje e luftës së pastër të UÇK-së...

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë.Presidenti...

Thaçi intervistohet nga Prokuroria Speciale

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë.Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24...

Tahiri: Do të mundohemi të mos e bëjmë mbylljen e përgjithshme sepse do të...

0
Zëvevndëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se nuk jemi në gjendje të zakonshme, por që nuk kërkuan shpalljen e Gjendjes së...

Hoti falënderon profesionistët shëndetësor: Ata janë heronjtë tanë

0
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka falenderuar profesionistët shëndetësor për punën e dhe sakrificën e tyre gjatë kohës së pandemisë.

Hoti tregon se kur do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

0
Kryeministri i Kosovës ka bërë të ditur se mund të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas situatës së krijuar me koronavirus.

Shoqërohen në Polici shumë persona – nuk respektuan vendimin për kufizimin e lëvizjes

0
Që nga dita e hënë (06 korrik) është në fuqi vendimi i marrë nga Qeveria e Kosovës rreth kufizimi të lëvizjes së...