Çmimet e barnave në Kosovë, më të shtrenjtat në rajon

0
Qytetarët e Kosovës paguajnë 10 milionë euro në vit barna më shtrenjtë sesa qytetarët e vendeve të rajonit, thonë nga Oda e...

1.674 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

Specialja thotë se Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë dhe frikësim të dëshmitarëve

0
Dhomat e Specializuara përmes një komunikate kanë bërë të ditur arsyet e arrestimin të kreut të OVL- UCK, Hysni Gucati.

Qeveria aprovon masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19

0
Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka zhvilluar mbledhje...

Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Hysni Gucatin

0
Hysni Gucati u arrestua sot në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim,...

Sulm në afërsi të ish-ndërtesës së Charlie Hebdo në Paris, 4 plagosur

0
Katër persona u plagosën pasi një person kreu një sulm në lagjen ku ndodhet ish-ndërtesa e revistës satirike Charlie Hebdo në kryeqytetin...

Përfundon bastisja në OVL UÇK, Eulex-i merr me vete disa kompjuterë

0
Pas 8 orësh ka përfunduar bastisja e zyrave të OVL UÇK-së nga Eulex-i. Sekretari i kësaj organizate Faton Klinaku...

Reagon Thaçi: Asnjë i pandehur nuk i ikë drejtësisë, s’ka asnjë arsye për ekspedita...

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pas bastisjeve dhe arrestimeve të sotme në OVL- UCK nga ana e EULEX-it.

Kriza e COVID-19 në Evropë, shtyhet takimi Hoti – Vuçiq në Bruksel

0
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë.

Hoti takon ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e BE-së, nuk përmenden bastisjen në OVL...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Koordinatori Shtetëror për Dialog, Skënder Hyseni, ka pritur sot në takim ambasadorët...