Espertiza tregon shkakun e vdekjes së trenjakëve në Durrës

0
Një ditë pas tragjedisë së trefishtë të trenjakëve të mitur në fshatin Romanat të Durrësit, ekspertiza mjeko-ligjore ka përcaktuar se tre të miturit nuk...

Macron: Të reformohet zona Shengen, nuk po funksionon më

0
Presidenti francez, Emanuel Macron, është shprehur se zona Shengen duhet të reformohet dhe ato vende që nuk respektojnë rregullat duhen të largohen.

Katari paraqet ankesë në OKB kundër Emirateve të Bashkuar Arabe

0
Katari ka paraqitur një ankesë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS të OKB-së) kundër Emirateve të Bashkuara Arabe, duke cituar shkelje...

Çavuşoğlu takon homologun amerikan Pompeo

0
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, takoi në Singapor Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi dypalësh u zhvillua në...

Gjendet anija e flotës së Hitler 70 vite pasi u fundos në Detin e...

0
Një anije gjermane, pjesë e flotës së zhdukur të Hitlerit, që u fundos në Detin e Zi gjatë Luftës së Dytë Botërore,...

Thaçi: Pa Demarkacionin dhe Asociacionin, Kosova do të jetë e izoluar dhe e lënë...

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, në konferencën e përbashkët me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden ka thënë se edhe çështja e shënimit të vijës kufitare...

Shifra të larta të punëtorëve pa kontrata në Kosovë

0
Në tregun e punës në Kosovë, shumë punëtorë punojnë pa kontrata të punës në sektorin privat. Por, të dhënat e institucioneve qeveritare, përfaqësuesvetë punëtorëve...

Frika e Beogradit nga anëtarësimi i Kosovës në Interpol

0
Anëtarësimi i Kosovës në Interpol po shihet me frikë të madhe në Serbi. Përveq deklaratave të krerëve shtetërorë serbë, në Beograd ekziston frika se...

Indonezi, evakuohen 50 mijë njerëz nga frika e shpërthimit vullkanik

0
Rreth 50 mijë njerëz kanë braktisur zonën rreth vullkanit Agung në ishullin indonezian të Balit, të frikësuar nga një shpërthim i mundshëm i vullkanit,...

Gjermani, largohet nga puna karikaturisti që pikturoi Netanyahun

0
Dieter Hanitzsch, karikaturisti i gazetës "Süddeutsche Zeitung", një prej gazetave kryesore në Gjermani u largua nga puna e tij në gazetë duke u akuzuar...