Nëntë vende të BE-së përgatiten të krijojnë një forcë ushtarake të përbashkët

0
9 vende të Bashkimit Evropian, nënshkruan letrën e vullnetit të mirë për krijimin e një force ushtarake, që do të lehtësojë ndërhyrjen në mënyrë...

Fillon Samiti i Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit

0
Samiti i 39-të i Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit (GCC), ka filluar në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, në mungesë të Emirit të Katarit,...

Bajrami: Kjo Qeveri bie të mërkurën

0
Qeveria e Kosovës do të bjerë të mërkurën pasi do të jenë deputetët e Kuvendit ata të cilët do ta votojnë një gjë të...

SBASHK kërcënon me grevë në rast se vazhdon presioni për kompensim të orëve

0
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), përmes një njoftimi për media ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës...

Kryeministri i Malit të Zi vjen të mërkurën në Prishtinë, pas anulimit të vizitës...

0
Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 6 shkurt, u shty. Shkaku i shtyrjes së vizitës,...

Marrëveshja e shpejtë në favor të Serbisë

0
Arritja e një marrëveshjeje brenda pak muajsh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vlerësohet se është në favor të Serbisë pasi ia mundëson ecjen drejt anëtarësimit...

Haradinaj: Një ushtri e modeluar sipas kritereve të NATO-s, aleat i besueshëm për siguri

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me udhëheqësit e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s (NALT), kryesuar nga drejtori, gjeneral Ralf Hoffmann. Në...

Hodhi mbeturina prej dritares, taksisti e nxori dhunshëm për ta lënë në mes të...

0
Një taksist nga Shën Petërsburgu i Rusisë, u bë mbrojtës serioz i ambientit, kur një pasagjer hodhi mbeturina prej dritares. Para se t’i kërkonte falje...

Merkel: Prioriteti i BE-së mbrojtja e kufijëve të jashtëm

0
ATSH-DPA/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se mbrojtja e kufijëve të jashtëm duhet të jetë prioriteti kryesor në bisedimet në samitin europian,...

Halil Matoshi i bashkohet AAK-së

0
Analisti politik dhe publicisti, Halil Matoshi, përfundimisht ka vendosur që të rikthehet në politikë. Matoshi ka zgjedhur Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, partinë e ...