Kostoja e izolimit, mbi 25 milionë euro për viza

0
Nga viti 2010 deri në vitin 2016 qytetarët e Kosovës kanë shpenzuar mbi 25 milionë euro vetëm për aplikim për marrjen e vizës Shengen...

Zyrtarë të lartë të qeverisë nën hetime për kontrabandë me mallra

0
Që nga vendosja e taksës 100% për produktet që vijnë nga Serbia dhe Bosnje dhe Hercegovina është rritur edhe interesimi i biznesmenëve...

Operacioni për çlirimin e Mosulit, vriten 151 militantë të ISIS-it

0
Në sulmet tokësore dhe ajrore të organizuara në perëndim të Mosulit nga njësitë e ushtrisë irakiane dhe forcat e koalicionit ndërkombëtar, janë vrarë 151...

Gjermania dëbon familjen 7 anëtareshe nga Kosova në pikë të natës

0
Në natën e së martës në Oelsnitz është dëbuar një familje shtatë anëtarëshe nga Kosova. Prindërit dhe pesë fëmijët ishin tërësisht të integruar –...

Maja Kocijancic: Nuk është e vërtetë që Mogherini e ka lëshuar takimin me Haradinajn

0
Maja Kocijancic, zëdhënëse e Komisionit Europian, pohon se nuk është e vërtetë që Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini e ka...

Pacientët presin që dy vjet për proteza

0
Klinika Ortoprotetike ka dy vjet që nuk është furnizuar me proteza për pacientët që ju mungojnë gjymtyrët e trupit. Janë mbi 2,500 pacientë në vit...

Kështu u mbytën 50 refugjatë nga kontrabanduesit

0
50 refugjatë dhe emigrantë nga Somalia dhe Etiopia u "mbytën qëllimisht" kur një kontrabandist i hodhi në det jashtë bregut të Jemenit, tha agjensia...

MASHT, në një komunikatë 9 gabime gjuhësore (Dokument)

0
Ministria e Arsimit, është institucioni që merret sistemin e arsimit në përgjithësi. Por, kjo ministri në një komunikatë të lëshuar për medie, ka bërë...

Mogherini raporton sot për vizitën në Ballkan

0
Këshilli i Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian do të shqyrtojë sot situatën në Ballkanin Perëndimor, pasi shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini t’i...

Andi Hoxhaj, shqiptari nderohet nga Akademia Britanike

0
Shqiptarët e suksesshëm në Perëndim nuk janë të paktë dhe rasti më i fundit mbërrin nga Britania e Madhe. Shqiptari Andi Hoxhaj ka fituar çmimin...