Multi-milioneri nga Kosova që para disa vitesh ka qenë çoban

0
Kam kullotur deri në 10 mijë qingja, dele në livadhet e Drenicës”, tregoi biznesmeni. I ftuar në emisionin televiziv “Xing me Ermalin”, biznesmeni shqiptar, Hetem...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, lëshon sallën

0
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit. Kjo pasi dështoi votimi i rekomandimeve të Interpelancës lidhur me Vendimin e...

Sulmohet konvoji i kryeministrit palestinez me të hyrë në Gaza

0
Një shpërthim i madh ka pasur në shënjestër konvojin e kryeministrit palestinez Rami Hamdallah, menjëherë pasi ai hyri në Rripin e Gazës. Si pasojë...

Shpërndau posterë anti-islam, Britania ia ndalon hyrjen kanadezes (Foto)

0
Një gazetare kanadeze është personi i tretë që po i ndalohet hyrja në Britani të madhe, për shkak të gjuhës së urrejtjes ndaj muslimanëve....

Portalet qesharake kosovare maten me profesorin e Oksfordit

0
Me qëllim të ngritjes pluhur mbi personalitetet më të shquara aktuale në botën islame, dhe me qëllim të dezinformimit, disa portale kosovare kanë publikuar...

Në Gjermani, çdo muaj hyjnë rreth 15 mijë refugjatë ilegalë

0
Mendohej se itinerari i Ballkanit, nga ku  në vitin 2015 e në fillim të vitit 2016 erdhën qindra mijëra refugjatë ishte mbyllur. Por media...

Gaza, basketbollistet me aftësi të kufizuara sfidojnë pengesat

0
Basketbollistet me aftësi të kufizuara në Gazën e rrethuar dëshirojnë të marrin pjesë në turne në nivel botëror dhe ta përfaqësojnë Palestinën në platformat...

Grupet e fuqishme nga Kosova në Zvicër porositën një pjesë të kokainës që u...

0
Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. Kryetari i PDK'së...

Kukës, ndërrojnë jetë gjatë lindjes nëna dhe foshnja

0
Një 42-vjeçare dhe foshnja e saj kanë gjetur vdekjen gjatë lindjes në maternitetin e Kukësit, në orët e para të mëngjesit. Informacionet paraprake bëjnë të...