FMN rekomandon rishqyrtim të mëtutjeshëm të projektligjit për punëtorët e Arsimit të viteve 90-ta

0
Komisioni për Integrime Evropiane , Komisioni për Buxhet dhe Financa si dhe Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi, tashmë...

Zhduket 76 vjeçari nga Klina, familjarët kërkojnë ndihmë

0
Binak Uka nga fshati Bokshiq i komunës së Klinës, është zhdukur gjatë mëngjesit të ditës së djeshme. Sipas familjarëve, personi në fjalë nuk e ka...

Arabia Saudite i mbetet besnike dollarit

0
Ministria e Energjisë e Arabisë Saudite, ka përgënjeshtruar zërat se do të braktis përdorimin e dollarit amerikan gjatë tregtimit të saj me naftë, transmeton...

Ministri Lekaj: Të gjitha rrugët e kalueshme, por kërkohet kujdes

0
Pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, të cilat po vazhdojnë që nga dita e djeshme, të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme. Kështu ka...

Shpërthim gjatë tubimit të kryeministrit të ri të Etiopisë, disa të vdekur

0
Një shpërthim ka tronditur një tubim të kryeministrit të ri të Etiopisë Abiy Ahmed, në Addis Abeba, ku ishin mbledhur mijëra njerëz. Ahmed u mor...

Konfiskohen mbi dy milionë euro të falsifikuara

0
Policia e Kosovës, konkretisht policia kufitare, në PKK Vermicë, në bashkëpunim me zyrtarët Doganor, më 10.03.2017 rreth orës 00:30, në hyrje për në Republikën...

Erdoğan: Vendimi i marrë në tryezë me MOSSAD-in nuk mund të jetë legjitim

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan i cili ndodhet për vizitë në Iran tha se referendumi i Administratës rajonale kurde në veri të Irakut...

Turqia mund të ballafaqohet me sanksione, shkak sistemi i ri raketor

0
Senatori demokrat, Ben Cardin, thotë se Turqia mund të ballafaqohet me sanksione automatike amerikane, për shkak të blerjes aktuale të sistemeve raketore kundërajrore nga...

Qeveria e Serbisë ndalon ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

0
Qeveria e Serbisë ka marrë vendim që ta ndalojë zhvillimin e ndeshjes për juniore në hendboll ndërmjet kombëtares së Serbisë dhe kombëtares së Kosovës,...

MTI padit ish-ministrin Bajram Hasani për shkak të borxhit ndaj kësaj ministrie

0
Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka iniciuar procedurë gjyqësore ndaj ish-ministrit Bajram Hasani. Në dokumentin të cilin e ka siguruar Telegrafi, MTI ka paditur ish-ministrin...