Aksident veturash në Rumani, dhjetë të vdekur dhe shumë të lënduar

0
Një kamion i madh u përplas me një minibus në Rumaninë jugore duke vrarë dhjetë njerëz dhe duke plagosur shumë të tjerë.

Biden: Largoni zyrtarët e akuzuar dhe të dënuar nga detyrat e shërbimit publik

0
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se korrupsioni është kancer, dhe nëse nuk e trajtoni këtë, mundësia për të ecur përpara nuk do të...

Kanadaja kërkon përgjigje nga princi saudit për rastin Khashoggi

0
Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau kërkoi nga princi trashëgimtar i Arabisë Saudite Muhammed bin Selman që të japë përgjigje në pyetjet lidhur me vrasjen...

Punonjësi vret pronarin pasi i mungonin 100 euro nga rroga

0
Një sipërmarrës i moshës 55-vjeçare u ekzekutua me të shtëna pistolete nga një punonjësi i tij, këtë të shtunë. Sipërmarrësi Nicola Sabatino, u vra me...

Ish-zyrtari i fushatës së Trump rrezikon dënim me burg

0
Një ish-zyrtar i fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump pritet të dënohet sot nga një gjykatë e Uashingtonit për dëshmi të rreme në kuadër...

Shteti i varfër i Mozambikut goditet nga fatkeqësi e madhe natyrore

0
Një zyrtar i Federatës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe përshkroi dëmin e shkaktuar për 1.7 milion njerëz nga cikloni tropikal...

Veteranët do t’i marrin pensionet deri të premtën

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati. Në takim u...

Komisioni për Punë të Brendshme diskuton për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

0
Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të mbajsot mbledhjen e radhës në të cilën do...

Përfundojnë bisedimet në Brukselit, Serbia kërkon të diskutoi për Trepçën, Kosova refuzon

0
Në Bruksel ka përfunduar dita e parë e raundit të ri të dialogut në nivel teknik, ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Gjatë dialogut, pala serbe ka...

Policia rrit kontrollin në trafik, ndalon shoferët nën ndikim të alkoolit (Video)

0
Humbja e jetëve të njerëzve si pasojë e aksidenteve gjatë këtij fillim-viti ka qenë shqetësuese. Prandaj, Policia e...