Bëjnë përshëndetjen naziste në Aushvic, 3 minorene rrezikojnë 3 vite burg

0
Një fotografi e shkrepur në kampin e Aushvis mund t’iu kushtojë shumë 3 minoreneve. Ato kanë pozuar duke bërë përshëndetjen naziste dhe për këtë...

Prokuroria: Të dyshuarit për vrasjen në Gjilan tentuan ta inskenojnë ngjarjen si vetëvrasje

0
Pak para mesnatës së mbrëmshme, 21-vjeçari me inicialet F.A. është qëlluar për vdekje nga një person, emrin e të cilit e ka zbuluar Prokuroria...

Twitter mbyll llogaritë e “teoricienit konspirativ”

0
Rrjeti social Twitter njoftoi se ka mbyllur llogaritë e programuesit amerikan të internetit dhe radios, Alex Jones, i cili njihet me teoritë konspirative të...

Turqi, konfiskohet Kur’ani 1.000 vjeçar nga kontrabandistët

0
Forcat turke të sigurisë zbuluan një dorëshkrim 1.000 vjeçar të Kur’anit nga trafikantë të dyshuar të gjësendeve antike në provincën jugore Mugla,...

Thaçi nuk e mohon mundësinë për shkëmbim territoresh

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që me shtetin serb do të diskutohet edhe për shkëmbim të territoreve. Thaçi ka thënë...

Erdoğan: Dëshirojmë të avancojmë bashkëpunimin ekonomik me Mbretërinë e Bashkuar

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se dëshirojnë që të vazhdojnë pandërprerë bashkëpunimin ekonomik me Mbretërinë e Bashkuar edhe pas Brexit, raporton Anadolu...

Britania shkon në zgjedhje

0
Kryeministrja britanike Theresa May kërkoi që të mbahen zgjedhjet e përgjithshme më 8 qershor duke argumentuar se kjo është e vetmja mënyrë për të...

Disa palestinezë të plagosur në sulmin e kolonëve hebrenj në Bregun Perëndimor

0
Gjatë sulmit të një grupi të kolonëve hebrenj në një fshat të Bregut Perëndimor nën pushtim u plagosën disa palestinezë, raporton Anadolu...

Opozita edhe sot bojkoton Kuvendin, merr pjesë vetëm në disa pika

0
Tash e disa javë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po bojkotojnë punën e Kuvendit të Kosovës, duke mos marr pjesë rregullisht në...

Veseli: Gjykata Speciale, një betejë që duhet fituar për drejtësi

0
Në një fjalim të mbajtur në Akademinë përkujtimore për viktimat e Masakrës se Reçakut, kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli ka...