Vidhen nga QKUK-ja 21 shishe me anestetik, secila me vlerë 138 euro

0
Të shtunën e kaluar persona ende të panjohur kanë vjedhur mbi 20 shishe me produkte sevofluran – anestetikë që përdoren në Klinikën e Anesteziologjisë...

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

0
Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

1 Maji nëpër botë. Jelekverdhët marshojnë në Paris bashkë me sindikatat

0
Qindra demonstrues, shumica jelekëverdhë, u mblodhën nën një atmosferë të qetë në Montparnasse, të Parisit përpara marshimit të organizuar nga sindikatat.

Avokati i Popullit: Pagesa e rrymës për veriun, shkelen katër ligje bazë

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari me bashkëpunëtorët, i cili e uroi kryeministrin për detyrën...

Europa mes temperaturave 40 gradë dhe shiut e dëborës

0
Mediat britanike japin alarmin për një valë të nxehti në vendin e konsideruar si sinonim i shiut e të ftohtit: Mbretëria e...

Kryeparlamentari Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit

0
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për të hënën, më 20 janar 2020, mbledhjen e parë të...

Veseli në Francë merr mbështetje për Kosovën dhe kërkon trajnimin e kadetëve të FSK-së

0
ryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në Paris në një takim të veçantë nga Kryetari i Senatit të Francës, Gerard...

Kryetari i Vushtrrisë heq derën e zyrës “për të qenë afër qytetarëve”

0
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, gjatë kohës së fushatës zgjedhore në njërin nga debatet televizive kishte thënë se nëse zgjidhet në këtë...

Studenti 19-vjeçar zgjidhet kryetar komune në Itali

0
Një kuriozitet dhe një rekord vjen nga Italia, aty ku është zgjedhur kryetar komune një 19 vjeçar. Michele Schiavi fitoi...

Vazhdon greva në gjyqësor

0
Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën...