Fast food-i më i njohur në botë mbyll dyqanet, ka mungesë pule

0
Kompania e fast food, KFC i ka kërkuar falje klientëve e saj për të reklamën e pulave, që është konsideruar si dicka aspak domethënëse. KFC...

Katedralja fiton kontestin ndaj komunës

0
Trupi gjykues i Gjykatës së Apelit ka marrë vendim që një pjesë e tokës ku kanë nisur të ndërtohen lokalet e NPB-së, t’i takojë...

E sulmon peshkaqeni i bardhë, shpëton për mrekulli – Foto

0
Një grua ka shpëtuar për mrekulli vetëm me një kafshim në këmbë, nga sulmi i një peshkaqeni të bardhë, në Sidnej të Australisë. 55-vjeçarja Anna...

Hoti jep detaje të marrëveshjes së arritur, tregon qëndrimin e LDK-së

0
Kryetari i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tha për Radio Kosovën se konsensusi i arritur sot, hap përfundimisht rrugën që marrëveshja për demarkacionin...

Mësuesve do t’u njihet kontributi i viteve ’90-të

0
“Është detyra jonë t’i aftësojmë fëmijët tanë dhe të njohim statusin e mësuesve të viteve ’90-të”, tha sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Në fjalën...

Bushati: Shqipëria pret që t’i bashkohet BE-së brenda 10 viteve

0
Shqipëria pret që t’i bashkohet BE-së brenda 10 viteve, deklaroi ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një intervistë për agjencinë prestigjioze të lajmeve, Reuters. “Mendoj...

Trump reagon ndaj Asadit, Rusisë dhe Iranit për “Gutën Lindore”

0
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se veprimet në periudhën e fundit në Gutën Lindore, nga Siria (regjimi i Asadit), Rusia dhe Irani janë...

Kështu vjedhet kasa e skamnorëve në një restorant në Prishtinë

0
Se paturpësia nuk ka skaj e dëshmon më së miri një video nga kamerat e sigurimit në një restorant në Prishtinë. Pamjet e mëposhtme tregojnë...

OKB, shtyhet votimi i rezolutës për armëpushim në Siri

0
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka hasur sërish vështirësi në miratimin e një rezolute për arritjen e armëpushimit në Siri, votim që...

Sulme me autobomba në Somali, dhjetëra të vdekur

0
Të paktën 21 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë janë plagosur sipas vlerësimeve të para, si pasojë e dy sulmeve me autobombë...