Ligji për paga dërgohet në Kushtetuese

0
Avokati i Popullit e ka dërguar në Kushtetuese Ligjin për Pagat në Sektorin Publik. Avokati i Popullit e ka...

Opozita kërkon që demarkacioni të kthehet në pikën zero

0
Qeveria e Kosovës, para miratimit të projektligjit për demarkacionin, ka shprehur gatishmërinë që të këshillohet edhe me partitë opozitare në vend, por pa...

Bombë e Luftës së Dytë Botërore, Londra mbyll aeroportin

0
Një prej aeroporteve të Londrës u mbyll dhe shkak për shkak të një “kërcënimi” të hershëm. “London City Airport” mbylli dyert pasi gjatë punimeve paraprake...

Gjermania planifikon armatime me vlerë miliarda euro

0
Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja e Mbrojtjes von der...

Sulmi kimik në Siri, 13 vjeçari humbi 19 anëtarë të familjes

0
Mazin Yusif përjetoi momentin e sulmit kimik në Idlib të Sirisë e si pasojë e plagëve dhe helmimit ai u transferua në Spitalin Reyhanli...

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

0
Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga...

Maqedoni, gati një e katërta e popullsisë jeton në varfëri

0
Sipas të dhënave të fundit të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë, përqindja e varfërisë në vitin 2017 në vend ishte 22,2 për qind...

Dyfishohen rastet e të prekurve me kancer

0
Në vitin 2014 numri i personave të prekur me kancer, të cilët ishin regjistruar në Institutin e Onkologjisë ishte 760. Në vitin 2015 kjo...

Kush sa do ta ketë pagën? (VIDEO)

0
Sipas projektligjit të ri për pagat, i pari për nga pagesa do të jetë i pari i shtetit, pasuar nga kryeministri, kryekuvendar e kryetari...

Arrestohet “Molla e Kuqe”, i arratisuri nga Gjykata Speciale

0
I kërkuari nga Gjykata Speciale, Remzi Shala apo ndryshe i njohur me nofkën “Molla e Kuqe” është arrestuar. Arrestimin...