Goditet rrjeti i policëve të korruptuar – ndalohen 59 të tillë

0
Inspektorati Policor i Kosovës, në një konferencë për media, ka bërë me dije se ka ndaluar 59 zyrtarë policorë e të cilët, me urdhër...

Si ndodh dhe çfarë është asfiksimi, shkaktari i vdekjes së Astrit Deharit?!

0
Rezultatet e para, preliminare të autopsisë në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit në burgun e Prizrenit...

Mbështetësi i VV ka një porosi të fortë për Shpendin

0
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti iu gëzua shumë fitores, të cilën e kishte në kufi, ndërsa gëzimin e saj nuk e la pa e...

Thaçi dhe Haradinaj bëjnë homazhe te Obelisku i të Pagjeturve

0
Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kane bërë homazhe te Obelisku i të Pagjeturve me rastin e 27 Prillit – Ditës së të...

Serbia shpreson në ndryshimin e politikës së jashtme të Trumpit rreth Kosovës

0
Në Serbi, jo vetëm tabloidet, por edhe një pjesë e politikanëve serbë, përfshirë edhe shefin e shtetit, presin ndryshim të politikës së jashtme dhe...

“Jelekët e verdhë” paralajmërojnë marshim drejt Versajës

0
Protestuesit e quajtur “jelekët e verdhë”, të cilët kanë bllokuar rrugët në të gjithë Francën dhe janë përleshur me policinë që nga mesi i...

Shteti me katër kode telefonike

0
Aktualisht telefonia mobile “Vala” përdor kodin telefonik të Monakos, IPKO-ja përdor atë të Sllovenisë, operatorët ilegalë përdorin kodin e Serbisë e nga 15 dhjetori...

“Irani nuk dëshiron tensione të reja në rajon”

0
Presidenti i Iranit, Hasan Ruhani tha se shteti i tij nuk dëshiron tensione të reja në rajon, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një njoftim nga...

Zjarr në një minierë në Rusi, nëntë të vdekur

0
Zjarri i cili shpërtheu në një minierë në rajonin Perm të Rusisë, ka lënë të vdekur nëntë minatorë, transmeton Anadolu Agency (AA). Agjencia ruse e...

Sulm i ri në Idlib të Sirisë, të paktën 7 të vdekur

0
Avionët luftarakë të regjimit sirian kanë kryer sulme ndaj vendbanimeve dhe shkollave në qarqet dhe lagjet e qytetit Idlib, të cilat gjenden nën kontrollin...