FSK-ja dhe KFOR-i rihapin urën në Mitrovicë

0
Sot mbahet ceremonia e rihapjes së urës kryesore të Ibrit në Mitrovicë, pas rindërtimit dhe renovimit nga FSK-ja dhe KFOR-i. Në ceremoni marrin pjesë ministri...

Janjiq: Në Serbi po përmendet opsioni i luftës për Kosovën

0
Forumi për Marrëdhënie Etnike në Beograd ka analizuar të arriturat e dialogut dhe diskursin publik që po e përcjell, si dhe çka është arritur...

Në Komisionin për Mjedis diskutohet për ndotjen e ajrit

0
Sot në Komisionin për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor me kërkesë të Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës do të...

SHBA dhe Britania refuzojnë të hyjnë në testet e PISA-s, sepse “nuk e durojnë”...

0
Shkollat ​​në Angli dhe Shtetet e Bashkuara nuk do të marrin pjesë në testin e ri ndërkombëtar të PISA-s, i cili synon të vlerësoj...

Kush bën pjesë në partinë e të dorëhequrve nga Vetëvendosje (Emrat)

0
Nga burime brenda Lëvizjes Vetëvendosje RTK ka siguruar dokumente që paraqesin ndarjen në këtë parti tashmë me emra dhe mbiemra, ndonëse zyrtarisht ende nuk...

Skandal në Volkswagen, bënë eksperimente me njerëz dhe majmunë

0
Njoftimi se majmunët dhe njerëzit janë përdorur si kavje në Gjermani, për të thithur tymrat e naftës gjatë eksperimenteve të financuara nga prodhuesit vendas...

Paga e Kryeministrit shkon edhe në Kushtetuese

0
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka bërë të ditur se e ka dërguar në Gjykatë Kushtetuese vendimin...

Indi, një person humb jetën pas ngecjes në pajisjen për rezonancë magnetike

0
Një person në Indi ka humbur jetën si pasojë e ngecjes në pajisjen MRI (Rezonancë magnetike) gjatë kohës kur kishte shkuar për vizitë te...

Francë, simpatizantët e PYD/PKK-së sulmojnë një xhami

0
Simpatizantë të organizatës terroriste PYD/PKK mbrëmë kanë sulmuar një xhami të Komunitetit Islam Vizioni Kombëtar (IGMG) në Bordeaux të Francës, raporton Anadolu Agency (AA). Kryetari...

Haradinaj injoron opinionin e AKK-së: Vendimi për paga i pakthyeshëm

0
Gjatë ditës, Agjencia Kundër Korrupsionit doli me një opinion ku vendimi për rritjen e pagave nga kryeministri Ramush Haradinaj u cilësua si i jashtëligjshëm. Në...