Selmanaj: Pasi Ukshin Hoti doli nga burgu, u dëgjuan të shtëna armësh

0
Dy të mbijetuarit e masakrës të Dubravës kanë rrëfyer edhe për momentin e daljes nga burgu të profesorit Ukshin Hoti, i zhdukur që nga...

Vrasja e Triumf Rizës, caktohet data për seancën ndaj Sekiraqës

0
shtë caktuar data për mbajtjen e seancës fillestare ndaj Enver Sekiraqës në procesin gjyqësor për vrasjen e policit Triumf Riza. Burime të KALLXO.com bëjnë të...

Bahtiri dhe Tahiri akuzojnë PDK-në për politizim të spitaleve të Mitrovicës dhe Vushtrrisëe

0
Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës dhe Xhafer Tahiri, kryetar i Vushtrrisë, bashkërisht kanë reaguar lidhur me raportimet se për drejtorë të spitaleve në Mitrovicë...

Maduro sërish President, sanksione të reja ndaj Venezuelës

0
Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione ekonomike ndaj Venezuelës, lidhur me atë që u cilësua si rizgjedhje nëpërmjet “mashtrimit” e presidentit Nicolas Maduro për një...

Fëmijët lënë shkollën, policia ndal prindërit

0
Policia gjermane, gjatë kontrolleve rutinë në një aeroport në jug të vendit, zbuloi disa fëmijë në moshë shkolle që po udhëtonin para kohës së...

58 vetura të reja për Policinë e Kosovës (Foto)

0
Policia e Kosovës që nga dita e djeshme është pajisur edhe 58 automjete patrulluese të reja. Kështu kanë bërë të ditur nga zyra për...

Më në fund QKUK-ja vendos ulëse për familjarët e pacientëve (Foto)

0
Më në fund janë vendosur disa ulëse nëpër korridoret e klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Familjarët nuk do të presin më në këmbë...

Komuna e Prishtinës jep njoftimin, nesër kjo lagje mbetet 8 orë pa ujë

0
Komuna e Prishtinës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se për shkak të kyçjes së gypit të ri në sistemin e...

Kisha katolike kërkon ndihmën e TIKA-s (FOTO)

0
Agjencia Turke për Zhvillim dhe Koordinim (TIKA), ka njoftuar sot se në zyrat e tyre kanë pasur musafir priftin e Famullisë Katolike të Mitrovicës...

Prokuroria merret me Xhavit Halitin dhe Arben Gashin

0
Debati ofendues që qoi edhe në përleshje fizike në mes të nënkryetarit të Kuvendit, Xhavit Haliti dhe deputetit të LDK-së, Arben Gashit, kanë vënë...