Mattis: Koreja e Veriut kërcënim më parësor për SHBA-të

0
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis ka deklaruar se për SHBA-të më parësor është kërcënimi i Koresë së Veriut me të cilën vazhdojnë negociatat...

PDK themelon Institut për Studim dhe Analiza

0
Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur që të themelojë Institutin për Studim dhe Analiza të cilin do ta drejtojnë Ramadan Ilazi dhe Anila Statovci. Kryetari...

Hetimet kundër FETO-s, urdhërarrest për 99 të dyshuar

0
Prokuroria shtetërore në Ankara ka dhënë sot në mëngjes urdhër për arrestimin e 99 personave të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste FETO, e...

Krim i organizuar, tjetërsim pronash, pastrim parash- Azem Syla sot del para gjyqit

0
Sot pritet të mbahet seanca e rastit “Toka”, ku ish-deputeti dhe ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla do të dalë para...

Britania refuzon referendumin për pavarësi të Skocisë

0
Qeveria britanike ka bërë të ditur se nuk do të hyjë në negociata për propozimin e Qeverisë skoceze për të mbajtur një referendum të...

Kjo është letra e plotë e dorëheqjes së Haradinajt, përmendet taksa e ushtria

0
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka publikuar deklaratën e plotë të tij pas dorëheqjes nga posti i tij. Në...

Del nga rruga autobusi i linjës Athinë-Tiranë, 30 të plagosur

0
Një autobus i linjës Athinë-Tiranë ka dalë nga rruga, duke shkaktuar plagosjen e 30 personave. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 5:00, në aksin Gjirokastër-Tepelenë, kur...

Francë, Le Pen dhe Macron në balotazh për zgjedhjet presidenciale

0
Kandidati i pavarur i qendrës Emmanuel Macron do të përballet me kandidaten e ekstremit të djathtë Marine Le Pen në balotazhin e 7 majit...

Melania bën në Vatikan atë që nuk e bëri dot në Arabi Saudite (FOTO)

0
Zonja e parë e Amerikës, Melania Trump, po shoqëron burrin e saj në turin ndërkombëtar. Veshja e saj në Arabinë Saudite, më konkretisht vendimi i...

Raportet: Bekgjika mbyllë sytë përballë diskriminimit

0
Në Belgjikë 76 përqind e dosjeve për ankesat në lidhje me diskriminimin janë mbyllur pa u kryer asnjë veprim ligjor. Sipas raportit të Qendrës Federale...