Kjo është pasuria e katër ministrave dhe zv/kryeministrit të AAK-së në qeverinë e re

0
Është arritur sot marrëveshja mes LDK-së dhe AAK-së për bashkqeverisje. Haradinaj në një konferencë për media bëri të ditur edhe emrat e...

Nuk respektuan masat qeveritare, suspendohen tre zyrtarë të lartë policorë – ndër ta komandanti...

0
Një aktivitet i organizuar të shtunën në rajonin e Mitrovicës, kishte bërë bashkë zyrtarë të rendit dhe të drejtësisë. Rreth një tavoline...

“Turqia do të ketë zë në rendin e ri botëror”

0
Turqia do të bëjë që zëri i saj të dëgjohet në rendin e ri botëror pas shpërthimit të koronavirusit të ri, tha...

Vdiq në duart e policit/ Tensione dhe përleshje në SHBA

0
Kryebashkiaku i Mineapolisit, në SHBA, Jacob Frey, thotë se do të ngrejë padi penale kundër një zyrtari policor, i cili është parë...

Covid-19/ Vendi europian që nuk donte ‘izolimin’ por tani nuk pranon hapjen!

0
Faza 2 në Britaninë e Madhe duket sikur nuk do të nisë kurrë. Vendi që ngurroi më shumë të vendoste karantinën në...

Nga nesër, ky shtet ballkanik do të lejojë faljen e taravive në xhami

0
Në Bosnjë dhe Hercegovinë, lutjet e natës në xhami do të lejohen që nga nesër (13 maj). Pas vendimit...

Komisioni i Venedikut i përgjigjet Kurtit

0
Komisioni i Venedikut i është përgjigjur Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, në lidhje me kërkesën për opinion në raport me kompetencat e...

Vdes në moshën 106-vjeçare Nazim Neziri nga Remniku i Vitisë, kishte agjëruar mbi 90...

0
Ka ndërruar jetë në moshën 106-vjeçare, Nazim Neziri nga Remniku i Vitisë Ai ishte njëri ndër personat më të...

Skema e mashtrimit me viza – Milaim Zeka: Nuk brengosem për asnjë prokuror

0
Në pjesën e katërt të hulumtimit për aferën e mashtrimit të 920 kosovarëve, Insajderi sjell biseda të incizuara telefonike dhe mesazhe të shkruara të...

Flet babai i 26 vjeçarit që humbi jetën dje: Nuk më lanë as ta...

0
Rasti tragjik që ndodhi mbrëmë tek Qendra e Studentëve ku po qëndrojnë të karantinuar kosovarët të cilët po kthehen nga vendet e...