Krasniqi-Hotit: Mjekët dhe infermierët meritojnë paga më të dinjitetshme

0
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Gjatë kësaj vizite ushtruesi i...

Hoti: Jemi në rrugën e duhur për menaxhimin e pandemisë, po përgatitemi për fazën...

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë premtuar ristrukturim në sistemin shëndetësor. Kryeministri i...

Afro 13 mijë të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

0
Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të...

Gratë palestineze pohojnë abuzime seksuale në burgjet izraelite

0
Dena Karmi, një grua palestineze 41-vjeçare, e cila kaloi 16 muaj në burgjet izraelite, kujton një histori tronditëse të abuzimit seksual, me...

Erdoğan: Sistemi i OKB-së nuk mund t’i parandalojë konfliktet dhe as t’u jap fund...

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se një Këshill i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (OKB), që lë fatin e...

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike Kosovë-SHBA

0
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten në Shkodër. Lajmi u...

Kosnett: Marrëveshje gjithëpërfshirëse nuk arrihet pa kompromise

0
Duke mos dashur të hyjë në detaje të procesit politik në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, Kosnett tha është e pamundur të...

150 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë infektuar 150 persona të tjerë me COVID-19. Ndërkohë po gjatë 24...

Gjermania dërgon ekspertë në Kosovë për të ndihmuar në luftën me Coronavirusin

0
Nga Gjermania në Kosovë do të vijnë një ekip i ekspertëve që të ndihmojnë për luftimin e pandemisë. “Nesër...

Dy viktima dhe 79 raste të reja me Covid-19

0
104 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19! Situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet stabile me tendencë të rënies ne...