I moshuari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi kishte punuar në kampin “Bondsteel”

0
65 vjeçari nga komuna e Ferizajt, i cili ka ndërruar jetë gjatë ditës së hënë në QKUK, e që ndërkohë ka rezultuar...

SHBA, mbi 700 punëtorë të spitalit në Detroit të infektuar me COVID-19

0
Më shumë se 700 punonjës të një spitali në zonën metropolitane të Detroit në shtetin Michigan të SHBA-ve janë testuar pozitiv ndaj koronavirusit të...

OBSH-ja u kërkon vendeve të mos nguten me lehtësimin e masave

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk ka rekomandime të qarta për vendet dhe rajonet lidhur me lehtësimin e masave ndaj pandemisë, por u kërkoi atyre...

Spanjë, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 13.798

0
Spanja ka regjistruar 739 vdekje tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke arritur numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 13.798, sipas të dhënave të...

SHBA-1.150 viktima në 24 orët e fundit

0
Një tjetër rekord i trishtë vjen nga SHBA për koronavirusin. Sipas universitetit John Hopkins, kanë humbur jetën 1150 persona në 24 orë, për një...

5 të vdekur dhe 29 raste të reja në Maqedoni nga koronavirusi

0
Katër pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, një 52-vjeçar nga Kumanova, një pacient 65 vjeç...

Pesë raste të reja me koronavirus – 1 i vdekur, shkon në 170 numri...

0
Qendra Klinike Universitare më herët njoftoi se janë regjistruar edhe tri raste me virusin COVID-19, ndërsa njëri prej tyre ka vdekur.

Vdes edhe një person me koronavirus në Kosovë, regjistrohen edhe dy raste të reja

0
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se sot ka pranuar një informatë nga ana e Klinikës Emergjente, se tre pacientë...

Shkon në 383 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, ja harta e...

0
Ka shkuar në 383 numri i personave të prekur me koronavirus në Shqiperi. Shifrat e reja janë bërë publike...

Arrestohen 85 persona që nuk respektuan vendimin e qeverisë, 67 vetëm në Prishtinë

0
Edhe gjatë së hënës qytetarët nuk kanë respektuar vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë. Gjatë së...

Artikujt e fundit