Maqedoni e Veriut, Shaqir Fetahu zgjidhet kryetar i Bashkësisë Fetare Islame

0
Bashkësia Fetare Islame (BFI) e Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet për kryetar ka vendosur kandidatin Shaqir Fetahu në krye të këtij institucioni fetar, i...

31 viktima dhe 977 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore, janë kryer 2 930 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 977 kanë rezultaur pozitivë...

Alarmante në Maqedoni: 18 të vdekur dhe 1 mijë e 168 raste të reja...

0
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.353 teste, dhe janë regjistruar 1.168 raste të reja me Covid-19. Sipas qyteteve...

Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut: 26 viktima dhe 1.295 raste të reja...

0
Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koroanvirus. Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së...

Sërish tërmet në rajon, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

0
​Një tërmet i fuqishëm ka goditur sërish rajonin, lëkundjet e të cilit janë ndjerë edhe në Kosovë. Sipas EMSC, tërmeti i fuqishëm është ndjerë më...

Një tërmet me fuqi prej 5 ballësh godet Maqedoninë e Veriut

0
Një tërmet me fuqi prej 5 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar sot në mëngjes rreth orës 5 në Maqedoninë e Veriut, në...

Maqedonia e Veriut shënon rekord të vdekjeve një-ditore nga COVID-19

0
Maqedonia e Veriut me 30 viktima të regjistruara brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar rekord tjetër të vdekjeve një-ditore nga koronavirusi i ri...

Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut: 13 të vdekur dhe 1 mijë e...

0
Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja ditore me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë njofton se...

Rekord i ri rastesh me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 1.192 të diagnostikuar në...

0
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar rekord të ri prej 1.192 rastesh të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke...

Maqedonia e Veriut raporton 21 viktima dhe 565 raste të reja me COVID-19

0
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar 565 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) dhe 21 viktima, transmeton Anadolu...