Tensionohet situata në Shkup, demonstruesit përleshen me policinë

0
Sot në Shkup mbahet marsh protestues kundër vendimeve të proceseve gjyqësore për të cilat në opinion ekzistojnë dyshime se janë të montuara. Protesta është...

13 persona të vdekur dhe 582 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore nga Covid-19 kanë humbur jetën 13 pacientë, ndërsa janë regjistruar 582 raste të reja. Ndërsa Instituti i...

13 të vdekur dhe 725 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 3.342 testime për Covid-19 dhe prej tyre 725 kanë rezultuar pozitivë me virusin. Instituti i...

Maqedonia e Veriut publikon bilancin 24 orësh të koronavirusit

0
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.813 teste, ndërsa janë regjistruar 509 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve...

Burg të përjetshëm për tre të akuzuarit në rastin “Monstra”

0
Gjykata Penale e Shkupit sot ka shpallur aktgjykimin për rastin “Monstra”. Alil Demiri, Afrim Ismailoviq dhe Agim Ismailoviq u dënuan me burg të përjetshëm. Fejzi...

Në Maqedoninë e V. do të tërhiqen librat që fyejnë shqiptarët

0
Librat shkollorë që fyejnë shqiptarët e që kanë gabime të tjera përmbajtjesore dhe drejtshkrimore, do të tërhiqen nga procesi mësimor në arsimin fillor dhe...

Tetë viktima dhe 373 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2345 teste prej të cilave 373 kanë rezultuar pozitiv...

Maqedoni e Veriut, 7 të vdekur dhe 347 raste të reja me COVID-19

0
Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 88.469, përfshirë 168 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit. Numri i rasteve aktive...

Maqedoni e Veriut, 476 raste të reja dhe 9 viktima nga COVID-19

0
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 476 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19) dhe 9 viktima, transmeton Anadolu...

Maqedoni e Veriut, 8 të vdekur dhe 199 raste të reja me COVID-19

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 199 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar në...