Thaçi “urdhëron” institucionet të luftojnë me çdo kusht trafikimin me qenie njerëzore

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën ndërkombëtare kundër Trafikimit me Qenie Njerëzorë ka thënë se Kosova ka bërë hapa të mirë karshi kësaj...

​Sfidë për Qeverinë edhe miratimi i buxhetit për vitin 2021 në Kuvend

0
Pas Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, sfidë tjetër për Qeverinë Hoti do të jetë edhe miratimi i buxhetit për vitin 2021 në Kuvendin e Kosovës. Buxheti...

Nuk respektuan masat anti COVID-19, policia gjobit mbi 1 mijë qytetarë

0
Policia e Kosovës gjatë 24 orëve që lamë pas ka vazhduar inspektimet për zbatimin e masave anti COVID-19. Gjatë inspektimit, policia nuk ka treguar mëshirë...

Edhe në kohë karantine u keqpërdor buxheti për dreka zyrtare

0
Shpenzime në emër të drekave e darkave në takime zyrtare me delegacione janë bërë edhe në muajt kur Kosova ndodhej në karantinë – kufijtë...

1,572 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

0
Numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë ka shënuar rritje në javën e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se...

Tahiri: Epokës së mashtrimit e keqmenaxhimit të Prishtinës, duhet t’i vijë fundi në zgjedhjet...

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar qeverisjen e komunës së Prishtinës, duke thënë se mbi 20 vite...

Nuk respektuan masat anti-COVID-19, gjobiten 943 persona

0
Policia e Kosovës njofton se gjatë 24-orëve të fundit ka shqiptuar gjoba ndaj qytetarëve të cilët nuk kanë respektuar Ligjin për parandalimin dhe luftimin...

Ambasada e Kosovës në Gjermani merr raportin zyrtar për aksidentin tragjik, ku humbën jetën...

0
Ambasada e Kosovës në Berlin gjatë ditës së sotme ka marrë raportin zyrtar për aksidentin tragjik në Meerseburg, ku humbën jetën tre persona të...

Gjermania i njeh testet e bëra në Kosovë

0
Informacionet e fundit tregojnë se Gjermania vazhdon të njohë testet për virusin Korona, të bëra në Kosovë – në vendet që janë më të...

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

0
Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit...