23 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

0
Sot u bënë 23 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

Shifra rekord të humbjeve të jetëve, 18 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

0
Shifra rekord të humbjeve të jetëve në Shqipëri nga COVID-19. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 18 vdekje nga koronavirusi si dhe...

Qeveria vendos: E hëna ditë pune

0
Qeveria e Republikës së Kosovës, sqaron opinion publik se dita e hënë, 30 nëntor 2020, do të jetë ditë e rregullt e punës. Në...

KBI Prishtinë përmbyll fushatën “Frymëzuar nga Muhamedi a.s” me dhurim të gjakut

0
Këshilli i Bashkësisë Islame të Prishtinës, ka organizuar aksion për dhurimin vullnetar të gjakut. Pas namazit të xhumasë në Xhaminë e Madhe shumë besimtarë...

“Anëtarësimi i Kosovës në NATO mbetet objektiv strategjik”

0
Nën patronazhin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), sot është mbajtur manifestimi qendror i...

MSH rifreskon kategorizimet e qyteteve nën masat anti-Covid, 21 komuna në zonë të kuqe

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët për kategorizimin e komunave sipas rrezikshmërisë të infektimit nga COVID-19. Në zonën e kuqe bëjnë pjesë 21 komuna, në...

12 të vdekur dhe 764 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.827 mostra të...

Hoti: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për vizitat e zyrtarëve serb në Kosovë

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mohuar se është arritur marrëveshje mirëkuptimi në mes Kosovës dhe Serbisë për vizitat e zyrtarëve të lartë serb. Hoti...

Ish-gjyqtari Simmons do të dëshmojë para deputetëve për shkeljet e rënda të EULEX-it

0
Malcolm Simmons, ish-president i gjykatësve të EULEX-it do të dëshmojë para Komisionit për Legjislacion dhe Imunitete. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e këtij Komisioni,...

Publikohen emrat e pjesëtarëve të Shërbimit Diplomatik të Kosovës që kanë lidhje me politikën

0
Emisioni “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka prezantuar emrat e personave që thuhet se kanë lidhje me zyrtarë të lartë të...