Kurti, bordit të AKP-së: Mos provoni të hapni valë të reja të privatizimit në...

0
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizmit (AKP) lidhur me vendimet që kjo e fundit...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

0
Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin...

​Mbi 9 mijë fletëvotime të ardhura me postë janë shpallur të pavlefshme

0
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar punën Shërbimi Votues, i cili po bën vlerësimin e rreth 43 mijë e 500 pakove...

Digjet vetura e deputetit të LVV-së, Mefail Bajqinovci

0
Vetura e kandidatit për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, sonte është përfshirë nga zjarri derisa ai ishte në të. Ngjarjen e ka konfirmuar vetë...

​Mbi 4 mijë e 200 punëtorë të arsimit me Covid-19, në shkolla mungojnë maskat...

0
Mbi 4.200 punëtorë të arsimit janë infektuar me virusin Covid-19, që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë. Ndërkohë, shpeshherë ka mungesë të...

Gjendet pas një muaj trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

0
Është gjetur trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi nga fshati Sapniq i Rahovecit. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Rahovecit,...

Vetëvendosje synon ta formojë e vetme Qeverinë, presin numërimin e votave me kusht dhe...

0
Lëvizja Vetëvendosje synon që ta formojë e vetme Qeverinë e re të Kosovës dhe për këtë janë në pritje të numërimit të votave me...

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
190 TË SHËRUAR DHE 260 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve: Janë 499 vendvotime që duhet të rinumërohen, këto janë...

0
Komisioni Qendror Zgjedhor ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës në të cilën është diskutuar për aktivitetet të cilat po zhvillohen në kuadër të numërimit...

Zemaj: Mund të ketë rritje të rasteve me COVID-19, por situata është nën kontroll

0
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë takimit të Komitetit për vlerësimin e situatës me COVID-19, ka thënë se gjendja me pandeminë në...