Prokuroria është duke e hetuar Murat Mehen

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë është duke e hetuar shumë të përfolurit për çështjen e shënimit të vije kufitare në mes të Kosovës e Malit...

Dosja e Shefave VIII: Telefonata që solli Salih Mekajn në krye të Gjykatës së...

0
Një telefonatë kishte mjaftuar që Salih Mekaj të emërohej në krye të Gjykatës së Apelit. Xhevat Grabovci, kushëriri i Adem Grabovci, ka ndërmjetësuar që...

Minoritetet, “Po” demarkacionit

0
Deputetët që përfaqësojnë partitë minoritare në Kuvendin e Kosovës pritet që më 1 shtator ta votojnë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e...

Këto janë porositë e Biden-it për liderët

0
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës që do ta zhvillojë javën e ardhshme në Prishtinë, do t’i takojë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe...

Protestat kundër korrupsionit, çdo ditë më masive

0
Protestat e organizuara nga një grup qytetarësh kundër korrupsionit në Kosovë, do të intensifikohen vazhdimisht dhe do të jenë më masive. Sipas organizatorit dhe pjesëmarrësve...

Kërcënohet Adem Grabovci

0
Në ndërtesën ku jeton shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Adem Grabovci është lënë një letër kërcënuese. Ndonëse në letër nuk...

Edhe Partia e Drejtësisë kundër demarkacionit

0
Tani kur u bë zyrtare dita e votimit të demarkacionit me Malin e Zi dhe deputetët kanë filluar t’i tregojnë votat e tyre qofshin...

Mustafa paralajmëron ndryshime në Qeveri, pas Demarkacionit

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se procesi i riformatimit të Qeverisë, do të fillojë pas Demarkacionit me Malin e Zi. Ai ka thënë...

LDK e bashkuar në mbështetje të demarkacionit

0
LDK-ja ka thënë se në takimin e mbajtur dje nga Kryesia e kësaj partie ka pasur mbështetje të tërësishme për ratifikimin e vijës kufitare...

Delawie: Të ndiqen penalisht kriminelët

0
Në kuadër të festivalit të filmit të shkurtër dhe dokumentar DokuFest, sot është mbajtur një panel diskutimi për mungesën e përkushtimit të institucioneve për...