Qeveria ta pranojë gabimin për demarkacionin

0
Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se opozita nuk ndien asnjë përgjegjësi nëse shkaku i demarkacionit...

Opozita kërkon që demarkacioni të kthehet në pikën zero

0
Qeveria e Kosovës, para miratimit të projektligjit për demarkacionin, ka shprehur gatishmërinë që të këshillohet edhe me partitë opozitare në vend, por pa...

Nesër seanca për Azem Sylën dhe të tjerët

0
Seanca e hetuesisë për rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve, do të vazhdojë nesër, kjo gjë është bërë e ditur nga avokati Tomë...

‘Referendumi’, zgjidhje për krijimin e Ushtrisë së Kosovës

0
Mos amandamentimi i Kushtetutës së Kosovës ka bllokuar një numër procesesh të rëndësishme, përfshirë edhe krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, thonë njohës...

Tahiri në Bruksel, për tabelat e automjeteve

0
Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri, udhëton nesër për në Bruksel për të marrë pjesë në takimin e radhës...

Kosova po e fiton gradualisht luftën me Ethet Hemorragjike

0
Kosova po e fiton gradualisht luftën kundër Etheve Hemorragjike Krime Kongo. Kështu u tha në takimin e Këshillit Ndërministror për parandalimin dhe luftimin e...

BE: Fillimisht Demarkacioni, pastaj liberalizimi

0
Eurodeputetja Tanja Fajon në një deklaratë të dytë për media, tha se Kosovës i duhet që të përfundojë çështjen e demarkacionit me Malin e...

Policia bastis shtëpinë e Dardan Molliqajt

0
Sot, në orët e mëngjesit, Policia e Kosovës ka bastisur shtëpinë e Sekretarit Organizativ të VETËVENDOSJE!-s, Dardan Molliqaj, në Beleg të Deçanit. Kështu thuhet...

Sigurimet për 7 muaj, 11.5 milionë euro humbje

0
Gjatë 7 muajve të parë të këtij viti, të gjitha kompanitë e sigurimeve së bashku humbën 11,5 milionë euro. Në raport me periudhën e...

Policia e Kosovës mbush 17 vjet

0
Me rastin e përvjetorit të 17-të të themelimit të Policisë së Kosovës, sot me 6 shtator 2016 do të mbahet një ceremoni zyrtare...