​Pas më shumë se dy muaj, besimtarët iu kthehen xhamive

0
Pas më shumë se dy muajve, me vendim të ri qeveritar, sot janë hapur xhamitë në tërë vendin. Besimtarët...

Kurti i quan shpifje e gënjeshtra deklarimet e Thaçit për përgjime në PTK

0
Pas shumë kohësh, kryeministri në detyrë, Albin Kurti i shkoi për vizitë kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Pas shumë kohësh takohen Shpend Ahmeti e Albin Kurti, dikur bashkëpunëtorë në VV

0
Shpend Ahmeti e Albin Kurti janë takuar sot për herë të parë që nga ndarja e VV-së dhe krijimi i PSD-së.Në kabinetin...

Vetëvendosje sot pritet të mbajë provën për protestë

0
Lëvizja Vetëvendosje sot pritet të bëjë një tjetër provë proteste në sheshet e Prishtinës. Ky aktivitet vie në kohën...

​Nga sot hapen xhamitë, por duhet ndjekur këto rregulla

0
Me vendim të ri qeveritar, sot hapen xhamitë në tërë vendin. Mirëpo, besimtarët duhet të ndjekin një protokoll sigurie që ndihmon në...

Raka: Nxënësit shumë shpejt do të kthehen në shkolla

0
Situata me koronavirus në Kosovë është “e menaxhueshme”. Kështu është shprehur mikrobiologu Lul Raka, i cili ka thënë se...

7 të shëruar dhe vetëm 1 rast i ri me Covid-19 në Kosovë

0
SHTATË TË SHËRUAR DHE NJË RAST ME COVID-19! Sot më 27 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Vendim/ Nga 30 maji hiqen të gjitha karantinat në Kosovë

0
Me të shfaqur rastet e para me COVID-19 në Kosovë, institucionet përgjegjëse ndërmorën masa të shumta në mënyrë që të parandalohet përhapja...

“Qatar Charity” hap në Skenderaj 39 puse për ujë të pijshëm

0
Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari sot ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me organizatën “Qatar Charity”, për hapjen e 39 puseve...

Karantina drejt mbylljes, qytetarët që kthehen do të vetëizolohen

0
Nga Brukseli sot në Kosovë pritet të kthehen edhe 150 persona të cilët janë nga vendet e Beneluksit, ndërsa në ditët në...