Sondazhi i PIPOS: LVV 44.2 për qind, PDK 20.40 për qind, LDK 17.35 për...

0
Instituti PIPOS ka përgatitur sondazhin e radhës sa i përket renditjes së partive para zgjedhjeve të 14 shkurtit. Këto të dhëna nga hulumtimi ku kanë...

KQZ nuk certifikon listat e LVV-së, AAK-së dhe Nismës

0
Lista e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate nuk është certifikuar nga KQZ-ja. Kjo për shkak se nuk kanë larguar kandidatët e listuar nga...

KEDS: Faturat e energjisë elektrike deri në maj do t’ju vijnë më lirë

0
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike parasheh edhe subvencionimin e konsumatorëve të energjisë elektrike. Pjesa e energjisë elektrike që ata paguajnë për energjinë elektrike që e marrin...

Kategorizimi i ri i komunave, shtatë në zonë të kuqe

0
Ministria e shëndetësisë ka bërë kategorizimin e ri të komunave sipas zonave (numrit të infektuarve në 100 mijë banorë brenda 7 ditëve). Bazuar në numrin...

14 viktima dhe 289 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.468 mostra të...

Drejtori i Zyrës së Partive në KQZ rekomandon certifikimin e të gjithë kandidatëve

0
Drejtori i Zyrës së Partive, Yll Buleshkaj rekomandon certifikimin e të gjithë kandidatëve për deputetë, pavarësisht vendimit të KGJK-së. “Zyra ju rekomandon të certifikohet lista...

Vetëvendosje kërkon para nga qytetarët për t’ia financuar fushatën elektorale

0
Vetëvendosje ka kërkuar para nga qytetarët që janë votues të saj për të financuar fushatën e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Me anë të një komunikate...

Anulohet fluturimi Prishtinë-Milano, shkak masat e reja antiCOVID

0
Vendosja e masave të reja antiCOVID nga shteti i Italisë, ka bërë që të anulohen fluturimet nga disa vende. Sot është anuluar edhe fluturimi i...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së dërgon hetues në Kosovë për punë në terren

0
Likoci i Skenderajt dikur shërbeu si Shtab i përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky fshat është vetëm një nga vendet i cili përmendet në...

Nga 2023-ta mësimdhënësit do të marrin pagën e 13-të

0
Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje me SBAShK-un lidhur me shtesat që kanë kërkuar për shkak të pandemisë. E nga viti 2023 mësimdhënësit në...