Nis intervistimi i dytë i Hashim Thaçit në Hagë

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka arritur në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë ku edhe sot do të intervistohet nga...

Sot emëroi koordinator kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit, Hoti dikur këtë emërim e...

0
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vazhduar të bëjë emërime të reja në kuadër të institucioneve shtetërore. Së fundi...

Nga sot rritet numri i testimeve, mund të bëhen edhe ë laboratorët privat

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nga sot do të rritet numri i testimeve.Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj,...

Vdes edhe një person nga koronavirusi, shkon në 110 numri i përgjithshëm i viktimave...

0
Ka ndërruar jetë një 64-vjeçar nga komuna e Gjilanit i cili ishte i prekur me koronavirus.Ka ndërruar jetë një 64-vjeçar nga Komuna...

Nga viti 2010 mbi 1 mijë e 300 persona kanë vdekur në aksidente trafiku

0
Është prezantuar raporti “Dekada e sigurisë 2010-2019”. Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, ka thënë se nga viti 2010 deri...

Vuçiq sot konsultohet me shqiptarët e Luginës për formimin e Qeverisë së Serbisë

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, sot do të zhvillojë konsultime me përfaqësuesit shqiptar të Luginës së Preshevës për formimin e Qeverisë së Serbisë.Presidenti...

FSK vë në dispozicion të shtetit “Batalionin e Mjekësisë”

0
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar në mëngjesin e sotëm kreun e FSK-së gjeneralin Rrahman Rama. Temë diskutimi mes tyre ishte...

Intervistimi i Thaçit në Hagë vazhdon edhe sot

0
Në Zyrën e Prokurorisë së Specializuar, me seli në Hagë, pritet të vazhdojë sot intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.Thaçi u...

Edhe 6 persona të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

0
Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 6 persona nga Covid-19. Janë shënuar 187 raste të reja dhe janë shëruar...

Bie numri i të infektuarve në Kosovë, rritet i të shëruarve

0
Në 24 orët e fundit numri i rasteve të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, ka shënuar rënie. Për dallim...