PDK: Komuna shkeli ligjin me tenderin e autobusëve

0
Dega e Partisë Demokratike të Kosovës, në Prishtinë, gjatë ditës së sotme, ka mbajtur një konferencë për shtyp, lidhur me shpalljen e fituesit të...

860 besimtarë nga Kosova, kanë udhëtuar për ta kryer Haxhin

0
Besimtarët kosovarë që sivjet kanë nis shtegtimin për të kryer një nga kushtet e fesë Islame-Haxhin, pasi kanë arritur në Mekën e bekuar, ku...

ATK: Janë falur 207 mln euro

0
Administrata Tatimore e Kosovës për gjashtë mujorin e parë të vitit ka inkasuar të hyra të rregullta 250.2 milionë euro ose 16 përqind më...

Formohet ekipi menaxhues për themelim e Asociacionit të Komunave Serbe

0
Në Bruksel është formuar ekipi menaxhues për themelimin e Bashkësisë së Komunave Serbe. Kështu të paktën thuhet në një komunikatë për media e dërguar nga...

Provimi i Maturës, kalueshmëria 60.01 për qind

0
Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM) ka bërë publike rezultatet e afatit të gushtit të provimit të Maturës Shtetërore, sipas të cilave pragun e kalueshmërisë...

Policia në aksion kundër krimit të organizuar

0
Një operacion i gjerë i Departamentit Kundër Krimit të Organizuar në Policinë e Kosovës është duke u zhvilluar në gjithë territorin e vendin. Burimet e...

Shpend Maxhuni edhe pesë vjet në krye të Policisë

0
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që t’i vazhdohet mandati drejtorit aktual të Policisë, Shpend Maxhuni. Ministri i Punëve të...

Qosja dhe Demaçi favorit për Nobel

0
Në programin e mëngjesit në Klan Kosova, Drejtuesi i unionit të shkrimtarëve të Kosovës, Reshat Sahitaj, tha se të fitohet apo të qenit pjesë...

Për 8 muaj 10 punëtorë të vdekur nga lëndimet në punë

0
Deri në fund të muajit gusht janë shënuar 10 raste të vdekjeve si pasojë e lëndimeve në vendin e punës, shkruan sot Koha Ditore. Kryetari...

Fajon: Vizat tashmë varen nga Kosova

0
Eurodeputetja Tanja Fajon ka deklaruar për “Zërin” se pa miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi dhe pa luftimin e...