Dosja e Shefave XI: Muja “spiunon” bashkëpartiakët te shefi

0
Ish-deputeti i PDK-së, Shaip Muja, ishte shumë aktiv në komunikimet me Adem Grabovcin. Atë e informon për secilin aktivitet. Muja, gjatë bisedave telefonike sulmon...

O’Connell: Me demarkacion bëni çfarë të doni

0
Luftimi i korrupsionit dhe i krimit të organizuar, si dhe keqpërdorimi i institucioneve të shtetit nga partitë duket të jetë më me rëndësi për...

Rrethoja me pllaka metali, “barrikadë” që ndan Mitrovicën

0
Rrethoja me pllaka metali në cep të urës në pjesën veriore nuk është prekur të dielën. Atë e sigurojnë pjesëtarët e Policisë së Kosovës,...

Kim Mehmeti: Do të dëshiroja të mos votohet demarkacioni me Malin e Zi

0
Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka thënë se do të donte që më 1 shtator të mos votohet për ratifikimin e...

Biden sot viziton Kosovën

0
Opozitarët kosovarë e vlerësojnë shumë të rëndësishme vizitën e zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë, ndonëse ky i fundit nuk do t’i takojë. Ata...

PDK shkarkon 6 drejtorë të Ramadan Mujës

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës njëherësh edhe kryeparlamenatri, Kadri Veseli ka filluar të tregojë muskujt në partinë e tij. Veseli ka qëndruar në Prizren...

Thaçi përkulet pranë lapidarëve serbë

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sërish është përkulur dhe ka vë kurora lulesh pranë lapidarëve të serbëve të vrarë në luftën e fundit në...

PD dënon ashpër sulmin ndaj xhamisë

0
Partia e Drejtësisë dega në Gjilan, denon aktin e dhunshëm në xhaminë e fahatit Velekincë. Dëmtimi i xhamisë në fshatin Velekincë dhe tentativa për ta...

Mustafa: Kosovën po e presin lajme të mira

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Majlinda Kelmendi ka sjellë gëzim në secilën familje. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës duan suksese...

Tërnava: Atakimi i objekteve fetare akt i papranueshëm

0
Bashkësia Islame e Kosovës me anë të një komunikate ka dënuar dëmtimin e xhamisë në Velekincë të Gjilanit. Në reagim thuhet se atakimi i objekteve...