Policia bastis shtëpinë e Dardan Molliqajt

0
Sot, në orët e mëngjesit, Policia e Kosovës ka bastisur shtëpinë e Sekretarit Organizativ të VETËVENDOSJE!-s, Dardan Molliqaj, në Beleg të Deçanit. Kështu thuhet...

Sigurimet për 7 muaj, 11.5 milionë euro humbje

0
Gjatë 7 muajve të parë të këtij viti, të gjitha kompanitë e sigurimeve së bashku humbën 11,5 milionë euro. Në raport me periudhën e...

Policia e Kosovës mbush 17 vjet

0
Me rastin e përvjetorit të 17-të të themelimit të Policisë së Kosovës, sot me 6 shtator 2016 do të mbahet një ceremoni zyrtare...

Nuk ka heqje të vizave deri në pranverë

0
Këtë të hënë Komiteti për të drejtat dhe liritë civile dhe punë të brendshme na Parlamentin Evropian ka votuar PËR raportin e Tanja Fajon...

Vazhdon “beteja” për Demarkacionin

0
Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi mund të rikthehet nga Qeveria e Kosovës në Kuvend për votim....

Demarkacioni riprocedohet gjatë shtatorit

0
Nuk kanë caktuar datë, mirëpo qeveria është e sigurt se marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi do ta riprocedojnë në Kuvend...

Ministri Çollaku thotë se vendimi për viza është pozitiv

0
Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka shkruar në Facebook pas votimit për liberalizimin e vizave për Kosovën nga Komiteti për të drejtat e...

Korrupsioni i nivelit të lartë dhe demarkacioni, shkak i mos liberalizimit të vizave

0
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, e ka përshendetur me tone të gëzuara votimin nga Komiteti LIBE, i këtij institucioni, të raportit...

Parlamenti Evropian voton kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

0
Komisionin parlamentar për të drejtat civile, drejtësi dhe punë të brendshme të Parlamentit Evropian ka nisur diskutimin, ku pikë e rendit të ditës ishte...

Emërohet Prokurori Special i Gjykatës Speciale

0
Amerikani David Schwendiman, deri tani prokuror i Taskë Forcës, që ka kryer hetimet për krimet e UëK-së, është emëruar Prokuror Special i Zyrës së...