Mustafa merr pjesë në ceremonitë për nder të shenjtërimit të Nënës Terezë

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndron në Romë, ku do...

MAShT: Përfundon me sukses edhe pjesa e dytë e Provimit të Maturës

0
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë vlerëson se ka përfunduar me sukses dhe gjithçka ka shkuar sipas planifikimit të Komisionit Shtetëror të Maturës (KShM)...

Protesta kundër Jeremiqit, bashkon pozitën dhe opozitën

0
Në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë gjatë ditës së sotme është zhvilluar një proteste e qytetarëve e organizuar për të kundërshtuar zgjedhjen e Vuk...

Krasniqi kritikon fjalorin e politikës, a janë përfaqësues të Kosovës apo të dy kombeve...

0
Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi në një shkrim ka kritikuar fjalorin gjuhësor që përdorin për njëri-tjetrin politikanët e Kosovës....

Filloi pjesa e dytë e Provimit të Maturës

0
Komisioni Shtetëror i Maturës njofton se ka filluar në të gjitha qendrat në Kosovë pjesa e dytë e Provimit të Maturës Shtetërore (afati i...

Thaçi dënon ashpër dëmtimin e pllakës përkujtimore në Grackë të Vjetër

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka dënuar dëmtimin e pllakës përkujtimore në Grackë të Vjetër të Lipjanit. Përmes një komunikate për media Thaçi ka theksuar...

Koalicioni, i pakoordinuar për demarkacionin

0
Moskoordinimi i partnerëve të koalicionit është arsyeja kryesore e tërheqjes së Demarkacionit nga votimi në Kuvend. Qeveritarët zotohen se Marrëveshja me Malin e Zi...

Sot protestohet kundër Jeremiqit sekretar i përgjithshëm i OKB-së

0
Sot në Prishtinë do të mbahet një protestë gjithëpopullore kundër zgjedhjes së Vuk Jeremiqit për sekretar të përgjithshëm të OKB-së. Organizatoret e protestës së sotme,...

Vrasjet gjatë vitit 2016, fenomen në rritje

0
Vrasjet në Kosovë po shndërrohen në një fenomen në rritje. Gjatë këtij viti, sipas statistikave zyrtare, janë shënuar 23 vrasje. Për të njëjtën periudhë, vitin...

Shtyrja e demarkacionit nuk e vonon liberalizimin

0
Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, mbetet optimist se tërheqja e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi nga Kuvendi dhe shtyrja...