Konfiskohen mbi 25 kg substancë e dyshuar narkotike

0
Policia e Kosovës, konkretisht njësia anti-drogë e rajonit të Pejës që vepron në kuadër të drejtorisë për hetimin e trafikimit të narkotikëve (DHTN), në...

Konferenca e ambasadorëve: Kosova, faktor i sigurisë në rajon

0
Konferenca e katërt e Ambasadorëve e organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, ka filluar ditën e dytë me diskutimet...

Protesta kundër murit: Vendosen pula e qurana me emrat e politikanëve para Qeverisë

0
Iniciativa Qytetare për Veprim organizoi aksion simbolik kundër ndërtimit të murit ndarës në Mitrovicë dhe kundër ekipit negociator të Kosovës të përbërë nga Isa...

Dhurata Hoxha kërkon që politika mos të manipuloj me rastin Dehari

0
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, në seancën e sotme për Astrit Deharin, ka thënë se është pikëlluar me humbjen e jetës së tij dhe...

Beqiri: Është për keqardhje si rasti Dehari u keqpërdor dhe u politizua

0
Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismeti Beqiri, ka thënë se nuk ka arsye të kërkohet ekspertizë nga jashtë sepse institucionet e vendin mund...

Konjufca: Astrit Dehari u vra kur u shpall terrorist

0
Astrit Dehari është vrarë në momentin që është bërë terrorist, dhe jo me 5 nëntor. Kështu u shprehë deputeti i VV-së, Glauk Konjufca, gjatë...

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e ministres Hoxha dhe ministrit Hyseni

0
Protesta “Drejtësi për Astritin” është duke vazhduar para Kuvendit të Kosovës, me ç’rast është kërkuar dorëheqja e dy ministrave. Shoqëria civile ka kërkuar dorëheqjen ministres...

Pajaziti: Jemi të gatshëm të përkrahim një super ekspertizë për rastin Dehari, nëse e...

0
Kuvendi i Kosovës ka nisur seancë të jashtëzakonshme për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Në fillim...

Protestë kundër murit në Mitrovicë

0
Iniciativa Qytetare për Veprim sot organizon aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës kundër ndërtimit të murit ndarës në Mitrovicë dhe kundër ekipit negociator të...

Selimi: Edhe në kohën sa isha unë drejtor kishte policë të përfshirë në korrupsion

0
Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Behar Selimi ka bërë thirrje të mos përzihet politika vendore, as ajo ndërkombëtare, në rastin e 59 policëve të...