Analistët e ftojnë opozitën për unifikim të kauzës

0
Njohësit e çështjeve politike në vend, Behxhet Shala dhe Nexhmedin Spahiu kanë folur për ndasitë që kanë tri partitë opozitare në mënyrën e kundërshtimit...

Opozita shpreson në votën e pozitës kundër demarkacionit

0
Kanë mbetur vetëm edhe nëntë ditë deri në seancën e Kuvendit, në të cilën pritet ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit. Boshti opozitar AAK dhe Nisma...

Tre të vrarë në Gjakovë

0
Tre persona kanë mbetur të vrarë gjatë një përleshje me armë zjarri në Gjakovë. Rasti ka ndodhur pak minuta më parë në Çarshinë e...

Sulmet me granata e bomba që nuk u zbuluan

0
Radio Televizioni i Kosovës ka qenë cak i sulmit të radhës, të cilin autoritetet e rendit e kanë renditur në kuadër të rasteve nën...

Policia i quan të pavërteta përgjimet për punësim, kërkon hetim ndaj gazetarit

0
Policia e Kosovës ka reaguar ndaj publikimit të përgjimeve në aferën “Pronto II”, për siç flitet punësimet në baza nepotizmi dhe pa konkurs nga...

Aksident në Mitrovicë, vdes fëmija 1 vjeç e gjysmë

0
Policia ka njoftuar se sot në Mitrovicë, është raportuar për një aksident, me ç‘rast një veturë godet një fëmijë të moshës një vjeçar e...

Për 6 muaj për paga u shpenzuan 272 milionë euro

0
Shpenzimet e buxhetit në paga dhe mëditje janë rritur për 5 për qind më shumë këtë vit se në 2015-ën. Në gjashtë muajt e...

Komisioni shtetëror: Kufiri në përputhje edhe me marrëveshjen tekniko ushtarake të 1999-së

0
Komisioni Shtetëror për Shënjimin e Kufirit Shtetëror sërish ka lëshuar një komunikatë për media, ku thuhet se marrëveshja aktuale për Demarkacionin me Malin e...

Adem Grabovci humb betejën e parë gjyqësore

0
Gjykata Themelore e Prishtinës ka hedhur poshtë kërkesën e Adem Grabovcit për masë të përkohshme – ndalimin e publikimit të përgjimeve, me arsyetimin se...

Policia: Sulmi ndaj RTK-së u krye me granatë dore, po punojmë për zbardhjen e...

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sulmi i mbrëmshëm ndaj objekt të Radio Televizionit të Kosovës është kryer me granatë dore. Sipas një...

Artikujt e fundit