Këshilli i Sigurimit shqyrton raportin për Kosovën

0
Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sot do të mbajë konferencën e tij tremujore për Kosovën. Përfaqësuesi special i Sekretarit të Përgjithshëm, njëherësh kreu...

Veteranët e Deçanit u kërkojnë deputetëve të mos e votojnë demarkacionin

0
Organizata e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Deçan u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos...

Një shqiptar mes viktimave të tërmetit në Itali, zbulohet identiteti i tij

0
Ministria e Jashtme shqiptare ka lëshuar një tjetër njoftim për gjendjen e shqiptarëve pas katastrofës që ka shkaktuar tërmeti në Itali. Kështu, sipas MPJ­së shqiptare,...

Veseli: Demarkacioni do të kalojë, e kemi mbështetjen e SHBA-së

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka folur rreth vizitës së zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, çështjen e...

Thaçi: Demarkacioni do të votohet shpejt

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se është i bindur se Kosova do të lëvizë në hapa të sigurt sa i përket...

Bajrami: Mësimi fillon me 1 shtator, shmangni fëmijët nga ngjarjet politike

0
Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka thënë se tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet që me një shtator, të fillojë mësimi me rregull. Në një...

Vetëvendosje po mobilizon qytetarët për protestën e 1 shtatorit

0
Lëvizja Vetëvendosje është duke i mobilizuar mbështetësit e saj që të jenë pjesë e protestës më 1 shtator, në të cilën do të kundërshtohet...

Dorëhiqet Kujtim Shala

0
Kujtim Shala nuk është më në pozitën e zëvendëskryeministrit të Kosovës, kërkesa e tij është aprovuar nga vetë kryeministri i Kosovës Isa Mustafa. Kryeministri i...

Aksion i Policisë në rajonin e Dukagjinit, arrestohen disa persona

0
Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aksion dhe bastisje. Burime të “Indeksonline” mësojnë se ky aksion është bërë në rajonin e Dukagjinit ku...

Kadaj-Bujupi paralajmëron tensionim të situatës

0
Nëse Qeveria e Kosovës nuk zmbrapset nga marrëveshjet për Demarkacion dhe Asociacionin, atëherë eskalimi potencial i situatës do të jetë përgjegjësi mbi ta, ka...

Artikujt e fundit