Qytetarët dyshojnë në cilësinë ujit të pijshëm në Kosovë

0
Kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, prej së cilës furnizohen me ujë të pijes afër gjysmë milioni banorë të Kosovës, garanton qytetarët se uji që...

Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL mund të dështojë

0
Kosova do ketë një betejë të rëndë, por edhe të rëndësishme gjatë shtatorit në asamblenë e përgjithshme të mekanizmit më të madh policor në...

Shala: Burgjet e Kosovës me infrastrukturë “evropiane”, por me menaxhim të ndikuar nga politika

0
Burgjet në Kosovë nuk dallojnë nga ato të rajonit. Madje investimet që janë bërë vitet e fundit e rendisin Kosovën të parën sa i...

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

0
Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Por,...

​Sondazh: Shumica e qytetarëve nuk e dinë numrin e ndihmës së shpejtë

0
Shumica e qytetarëve të Kosovës nuk e dinë numrin e telefonit të Ndihmës së Shpejtë, në rast se kanë nevojë ta lajmërojnë për ndonjë...

Ja kur do të kthehet vapa afrikane

0
Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të...

Ish-deputeti i PDK-së kërkon përsëri koalicion mes PDK-së dhe LDK-së

0
Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa i njohur si Remi, vazhdimisht ka qenë pro një koalicioni në mes PDK-së dhe LDK-së. Madje,...

Aksident i rëndë në Bardhosh, pesë të lënduar (Foto)

0
Një aksident trafiku në mes të dy veturave ka ndodhur para pak çastesh në Bardhosh të Prishtinës. Sipas dëshmitarëve, pesë persona kanë mbetur të lënduar....

Teket politike i lanë nxënësit pa libra

0
Nxënësit e shkollave fillore nuk do t’i marrim librat falas prej shtatorit, siç ndodh tash e disa vite. Burime të Telegrafit kanë bërë të ditur...

Mashtrimet me bileta të aeroplanit, 2 persona në pranga

0
Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar pasi kanë mashtruar disa bashkatdhetarë për nxerrje të aviobiletave në Zvicër dhe Gjermani. Nga të dyshuarit në...