Personeli mjekësor vazhdon pauzën, qytetari nga Klina i denoncon me video

0
Në këto ditë të nxehta kur qytetarët kanë nevojë të vizitohen nëpër Qendra të Mjekësisë Familjare për shkak të viruseve të ndryshme dhe vapës...

PDK mban mbledhje të Kryesisë, kjo eshte tema kyçe

0
Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhje në selinë qendrore e cila pritet të fillojë në ora 11:00, njofton Klan Kosova. Aty do të takohet...

Ky është moti për ditët e ardshme

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këtë vikend në vendin tonë do të ketë mundësi për reshje të shiut “Do të mbajë mot me...

Policia e Kosovës në aksion, s’po fal në komunikacion

0
Ardhja e mërgimtarëve për pushime ka shtuar fluksin e automjeteve nëpër rrugët e Kosovës. Sikur edhe çdo vit tjetër, komunikacioni ngarkohet me vetura të...

Prishtina “paralizohet” nga shiu (Foto)

0
Ndonëse për një kohë jo të gjatë, për rreth gjysmë ore, shiu dhe breshëri që kanë përfshirë ditën e sotme kryeqytetin ka bërë që...

Ushtari i UÇK-së lirohet nga burgu në Serbi

0
Sot është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Anton Lekaj. Lekaj ka qenë i dënuar nga Gjykata për krime të luftës në...

Publicisti Kastriot Myftaraj, ofendime të rënda ndaj djemve të Tetovës

0
Publicisti shqiptar Kastriot Myftaraj, i cili njihet publikisht per urrejtjen kronike ndaj muslimaneve – shqiptar dhe joshqiptar, sot e ka deshmuar se eshte kokrra...

Arrestohet një person për vrasjen e 17 majit

0
Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë nën dyshimin se është ai që ka kryer vrasjen e një të riu në këtë...

Ja sa eshte pasuria totale e “Komandantëve”

0
Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë,...

Sapo ia kthen shpinën PDK-së, zyrtarët e saj nisin ta shajnë Shukri Bujën

0
Ish-kryetari i Komunës së Lipjanit, që ishte edhe kryetar i degës së PDK-së në këtë komunë, Shukri Buja, pas dorëheqjes nga PDK-ja, pritet që...