Demarkacioni nuk procedohet në Kuvend as javën e ardhshme

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ka folur para gazetarëve në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se...

QUINT-i mbështet ratifikimin e Demarkacionit

0
Pozita dhe opozita nuk po lëvizin nga pozicionet e tyre sa i përket Demarkacionit me Malin e Zi, ndonëse miratimi i kësaj marrëveshjeje është...

Selimi: Ndihemi të rrezikuar nga Specialja!

0
Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi, ka paralajmëruar se rikthimi i Demarkacionit do ta rikthejë gazin lotsjellës në Parlament. Gjatë një interviste për “Zërin” ai...

Komisionit për Matjen e Territorit i dërgohen ende materiale për shqyrtim

0
Hamit Basholli, ish drejtor i Kadastrit të Kosovës, ka thënë se ai bashkë me disa ekspertë të tjerë i kanë dorëzuar disa materiale Komisionit...

Ismet Beqiri: Nuk i kemi votat për demarkacion

0
Pas raportit të Komisionit për Matjen e Territorit të Republikës së Kosovës, përmes së cilit u konfirmua se Kosova nuk humb territor, pritet që...

BE-ja e konfirmon vizitën e Mogherinit në rajon

0
Bashkimi Evropian e ka konfirmuar vizitën në rajon, duke përfshirë Kosovën të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, për...

Veseli pas takimin me Trumpin: Kosova ka mbështetjen amerikane

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës sot ka marrë fotografinë zyrtare nga takimi që ka pasur javë më parë me Donald Trumpin në Washington. Pas marrjes...

Bahtiri: S’kemi datë të saktë kur do të lëshohet ura e Ibrit për qarkullim

0
Më 3 mars është paralajmëruar ardhja e në Kosovë e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, e me këtë datë...

Amnesty International: Kosova dhe Serbia nuk bashkëpunuan për gjetjen e të zhdukurve

0
Amnesty International vlerëson se të drejtat e njeriut në gjithë botën janë në rrezik, për shkak të politikanëve që përdorin retorikë “toksike dhe çnjerëzore”...

Lista Serbe kthehet për Asociacionin

0
Qeveria është duke e pritur kthimin e përfaqësuesve të Listës Serbe në Qeveri dhe në Kuvend për t’i filluar bisedimet për themelimin e Asociacionit...

Artikujt e fundit