Vrasja në Vushtrri ndodhi për “motive të ulëta”

0
Vrasja e të riut Kujtim Meholli, nga Vushtrria, ka filluar të zbardhet nga policia. Sipas të dhënave të fundit që autoritetet ia kanë konfirmuar...

Thirrje publike për të mos e votuar demarkacionin

0
Kryetari i Komunës së Deçanit, njëherësh anëtar i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve,...

Edhe “Legjendat” e Llapit në aksion për grumbullimin e ndihmave

0
Aksionit humanitar për grumbullimin e ndihmave për i është bashkuar edhe grupi i tifozëve të Llapit “Legjendat”. “Jemi në...

13 vjet burgim ndaj të riut për vrasje në Ferizaj

0
Gjykata Themelore e Gjilanit ka dënuar të akuzuarin M.A me 13 vite e gjysmë vite burgim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje.

Zëvendëskomandanti i NATO-s: KFOR-i nuk do të ndryshojë rolin e tij në Kosovë

0
Zëvendëskomandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s në Napoli, Cristian Zuno, ka thënë se KFOR-i nuk do të ndryshojë rolin...

Së shpejti rinisë taksa në “Rrugën e Kombit”

0
Në “Rrugën e Kombit” prej disa javësh vijon puna për të ndërtuar dhe zgjeruar zonën ku do të rinisë të paguhet taksa e kalimit. Përveç...

BIK: Të dielën dita e parë e Fitër Bajramit

0
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon ditën e shtunë, më 24 qershor 2017. Sipas...

Vandalizohet gurthemeli i Xhamisë Qendrore, sërish kërcënime ndaj krerëve të vendit

0
Sot besimtarët musliman në Prishtinë u tronditën nga vandalizimi i gurthemelit të Xhamisë Qendrore të Prishtinës, ku u gjetën mbishkrime kërcënuese ndaj presidentit të...

Kabineti qeveritar shkon në Sharr, diskutohet për programin qeverisës

0
Zevëndëskryeministri Avdyllah Hoti ka njoftuar se sot i gjithë kabineti qeveritar do të takohen në Sharr, për të diskutuar Programin Qeverisës 2020-2023....

Babait nga Podujeva i cili barte djalin e tij invalid me traktor, sot iu...

0
Traktori ishte mjeti me të cilin babai nga fshati Merdarë i Podujevës, dërgonte të birin invalid tek doktori, raporton Llapi.info Por, sot Ilaz Abdullahit i...

Artikujt e fundit