Kurti për marrëveshjen me LDK: Ka vështirësi e sfida, por populli ka vendosur më...

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me...

Vuçiq: Listën Serbe e përçau faktori i huaj dhe shqiptarët

0
Lista Serbe po zhvillon një takim në Beograd me kryeministrin serb. Aleksander Vuçiq është i bindur se Listën ia përçau faktori ndërkombëtar dhe shqiptarët,...

Limaj i drejtohet me letër KQZ-së rreth rinumërimit të votave

0
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është drejtuar me një letër kryetares se KQZ-së, Valdete Daka dhe anëtarëve tjerë të këtij komisioni. Burime të...

Kancelari austriak takohet me Trumpin, njofton se çfarë biseduan për Kosovën

0
Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kancelari austriak Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të...

Veteranëve të UÇK-së po u rrezikohen pensionet

0
Veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK) ende nuk e kanë të sigurt nëse do ta marrin me kohë pensionin për muajin tetor....

Lëvizja Vetëvendosje bëhet përsëri me 30 deputetë

0
Deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi i është bashkuar sot Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur VV përmes një njoftimi për media. “Deputeti...

Saranda Bogujevci, e mbijetuara e masakrës në Podujevë, kritikon lirimin e autorit serb të...

0
Saranda Bogujevci, një e mbijetuar e masakrës së vitit 1999 në Podujevë, dënoi sot vendimin e Gjykatës së Lartë të Beogradit për të liruar...

Arrestohet në Suedi djali që dyshohet se vrau prindërit e tij në Prizren

0
Është arrestuar A.H, djali i Suada e Durim Hadrit, çiftit të vrarë para pak kohësh në Prizren. A.H ësgtë arrestuar në Suedi, teksa...

Hyn në fuqi marrëveshja për demarkacionin e kufirit Kosovë-Mali i Zi

0
Marrëveshja e demarkacionit Kosovë- Mali i Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor. Në emër të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, ambasadori...

Autostradat e Kosovës me pagesë

0
Qarkullimi në autostradat e Kosovës pritet të bëhet me pagesë, pasi të jetë vlerësuar efektshmëria e futjes së pagesës në “Rrugën e Kombit”, nga...