Xhamitë hapen pasnesër në Kosovë, tregohen 7 rregullat

0
Institucionet e Republikës në koordinim me Bashkësinë Islame të Kosovës kanë marrë vendim që të enjten (28 maj) të ri-hapin xhamitë për...

Këto janë masat e reja të Qeverisë pas rritjes së numrit të rasteve me...

0
Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se qeveria ka marrë disa vendime për shkak...

Seanca për Qeverinë Hoti u thirr me “Çirilicë” (Dokument)

0
Këtë të mërkurë, do të mbahet edhe seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që të votohet për Qeverinë Hoti.

Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI-së

0
Një numër i anëtarëve të Rijasetit të BFI-së në një mbledhje të jashtëzakonshme të mbajtur në Gostivar, ku morën pjesë 2/3 e...

Jordania i dhuron Kosovës gjysmë milioni maska dhe 24 tonë pajisje tjera kundër Covid-19

0
Shteti i Jordaninë i ka dhuruar Kosovës një kontingjent prej 24 tonësh pajisje mjekësore për mbrojtje nga Covid-19,...

FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i...

0
Alarmon FSSHK: Situata me Covid-19 po del prej kontrollit Federata e Sindikatave  e Shëndetësisë së Kosovës, ka apeluar te...

Zyrtare: Të enjten hapen xhamitë dhe rritet lëvizja e qytetarëve

0
Në një konferencë për media ministri në detyrë i Shëndetësisë tregoi rreth masave të reja lehtësuese, kjo pas rishikimit të rezultateve me...

Nga 18 maji lehtësohen masat, ja kur mund të dilni dhe cilat biznese do...

0
Nga e hëna, më 18 maj do të lehtësohen masat ndaj koronavirusit. Kryeministri në detyrë e Kosovës e ka...

Vetëvendosje nis peticionin për zgjedhje të reja

0
Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka nisur peticionin me kërkesën e vetme për zgjedhje të reja. Në njoftimin e kësaj...

Burri në Lipjan u vra pas shpinës, la pas tetë fëmijë dhe gruan

0
Sot rreth orës 07:30 ka ndodhur një vrasje në rrugën Prishtinë-Ferizaj. A.S nuk ka mundur të iu bëjë ballë...