Qeveria merr vendim, ndalohen të gjitha lojërat e fatit

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sapo ka njoftuar se në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovë do të shfuqizohet ligji ekzistues...

Shqipëria ka vendosur barrierë tarifore për patatet dhe qepët nga Kosova

0
Shqipëria ka vendosur, pothuajse befasisht, një tarifë të re për patatet dhe qepët e prodhuesve kosovarë që eksportojnë në Shqipëri. Kështu, prodhuesit e patateve dhe...

Kuvendi pritet që sot të ratifikojë demarkacionin me Malin e Zi

0
Kuvendi i Republikës së Kosovës mban sot seancën e jashtëzakonshme në të cilën pritet të behët shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për...

Ndalohet importi i lodrave “Made In Kina”, të cilat nuk i plotësojnë standardet

0
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marr vendim të ndalojë importin e të gjitha lodrave që kanë rezultuar se nuk janë konform...

Ky është ish – luftëtari i UÇK-së i ftuar nga Gjykata Speciale

0
Gjykata Speciale, ka ftuar edhe një ish-luftëtar të UÇK-së për intervistim. Rrahim Hashimi është i ftuari i radhës nga...

Shqipëria heq barrierat për patatet nga Kosova

0
Shqipëria nuk do të zbatojë vendimet e marra ditë më parë për prodhuesit e patates nga Kosova. Këtë e kanë bërë të ditur ministri...

Vuçiq thotë se me Thaçin takohet për të shpëtuar koka serbësh

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur për takimin që do ta zhvillojë sot me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në...

Konfirmohet një i vdekur nga virusi i Nilit në Kosovë

0
17 të vdekur si pasojë e Virusit të Nilit është bilanci i një jave në vendet e Evropës. Kështu bën të ditur Qendra Evropiane...

Philip Kosnett: Nëse Kosova dhe Serbia e arrijnë një marrëveshje, SHBA-të do ta mendojnë...

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se nëse negociatorët nga Kosova dhe Serbia e arrijnë një marrëveshje,...

BIK-u e quan të kotë peticionin kundër ndërtimit të xhamisë në “Dardani”

0
Anëtari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Resul Rexhepi ka folur për në lidhje me peticionin i cili u nënshkrua na 30 persona,...

Artikujt e fundit