Tre të vdekur dhe 461 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Në 24 orët e fundit është rritur numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas raportit të IKSHPK-së, në 24 orët e...

Bajrami jep dorëheqje nga posti i ministres së Financave, angazhimin do ta vazhdojë si...

0
Hykmete Bajrami ka dhënë dorëheqje nga posti i ministres së Financave në detyrë. Ajo ka bërë të ditur se angazhimin e saj politik do...

12 të arrestuar dhe 400 mijë euro të sekuestruara në aksionin e sotëm policor

0
12 persona janë arrestuar në aksionin e sotëm nga Policia e Kosovës dhe janë sekuestruar mbi 400 mijë euro. Personat e arrestuar dyshohen për...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

0
Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan. Pas aksionit të sotëm në Agjencinë...

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

0
Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën të përgatitur...

KQZ: Rinumërimi i 500 vendvotimeve planifikohet të përfundojë të premten

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve planifikon që rinumërimi i 500 vendvotimeve të përfundoj deri të premten. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka bërë të ditur për...

Njësia Speciale zbarkon edhe në oborrin e komunës së Istogut, konfiskohet një makinë

0
Përveç në Prishtinë, Njësia Speciale po zhvillon një operacion edhe në Istog. Sipas disa pamjeve të publikuara nga mediat lokale atje, shihet se Specialët kanë...

Jo vetëm një, policia arreston disa zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë

0
Policia e Kosovës ka arretuar katër persona tek Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë. Zyrtarët e AZHB-së janë nxjerrë nga objekti i kësaj agjencie janë dërguar...

Njësia Speciale bllokon Agjencinë Kadastrale të Kosovës

0
Sot në orët e mëngjesit Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, Departamenti i Krimeve të Rënda po zhvillon një aksion në Ministrinë e Bujqësisë,...

Vjosa Osmani merr mbi 30 mijë vota më shumë sesa Hoti, Hoxhaj, Haradinaj e...

0
Vjosa Osmani, e cila me iniciativën e saj “Guxo” garoi në listën e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, ka dalë kandidatja...