Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese

0
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga...

Kurti: Jemi detyruar që të ndërhyjmë shpejt për të parandaluar keqpërdorimin që po i...

0
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren në detyrë të Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë...

Kurti me ministra vizitojnë Gjilanin, vlerësojnë masat e ndërmarra për menaxhimin e situatës kundër...

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot në takim Kryeministrin në detyrë Albin Kurtin si dhe ministrat Emilja Rexhepi...

Nesër për të dytën herë, dezinfektohen rrugët dhe hapësirat publike në Prishtinë

0
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në Facebook ka bërë të ditur se nesër do të...

Ambasada amerikane: Kosovarët po sillen me përgjegjësi e po veprojnë me bujari rreth koronavirusit

0
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), në Kosovë, në Ditën Botërore të Shëndetit ka falënderuar mjekët, infermierët që kontributin e...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Kurti për shkarkimet në ujësjellësin “Prishtina”: Ndërhymë për ta ndalur degradimin e ndërmarrjes

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë një konference të përbashkët shtypi me ministren në detyrë të Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se...

Katër policë në vetëizolim, arrestuan dy persona me COVID-19

0
Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Gjakovë 4 zyrtarë policorë janë në vetëiziolim, pasi të njëjtit kishin pasur kontakt me dy persona...

Këto janë masat ndëshkuese gjatë pandemisë në Kosovë

0
Asociacioni i Komunave të Kosovës ka shpërndarë masat ndëshkuese gjatë kohës së pandemisë së koronavirus në Kosovë, ku në bazë të kodit...

I moshuari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi kishte punuar në kampin “Bondsteel”

0
65 vjeçari nga komuna e Ferizajt, i cili ka ndërruar jetë gjatë ditës së hënë në QKUK, e që ndërkohë ka rezultuar...

Artikujt e fundit