Qeveria dhe Kuvendi i Kosovës ndriçohen me ngjyrë të portokalltë kundër dhunës ndaj gruas

0
Godina e Qeverisë dhe ajo e Kuvendit të Kosovës janë ndriçuar me ngjyrë të portokalltë për të shënuar simbolikisht 25 Nëntorin - Ditën Ndërkombëtare...

Osmani shfuqizon katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë

0
Në përputhje me përgjegjësitë e saj kushtetuese si dhe bazuar në praktikat diplomatike e konsullore, u.d. Presidentja, dr. Vjosa Osmani-Sadriu sot ka shfuqizuar katër...

Zemaj – ambasadorit gjerman: Statistikat e të infektuarve me Covid-19 janë tejet shqetësuese

0
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim  Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Joern Rohde, me të cilin ka këmbyer informata sa...

Ambasadori britanik për vrasjen dhe zhdukjen e fëmijëve gjatë luftës: Ne mund të falim,...

0
Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka marrë pjesë në ekspozitën virtuale, “Njëherë e një kohë dhe kurrë më”. Në një postim në Facebook, ai...

FSK përmbyll suksesshëm stërvitjen fushore “Ujku vigjilent-02”

0
Në Poligonin e stërvitjeve taktike në fshatin Cernushë, u realizua Stërvitja Fushore katërditore “Ujku vigjilent-02 ” me demonstrimin stërvitor përmbyllës të Kompanisë së Mekanizuar...

Situatë e rëndë e COVID-19 në Luginë, shqiptarët u frikësohen spitaleve serbe – ia...

0
Në komunën e Preshevës dhe atë të Bujanocit, tashmë është shpallur gjendje e jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit. Numri i madh...

9 të vdwkur dhe 704 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
1.651 TESTIME, 391 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Kosova e Maqedonia e Veriut planifikojnë të mbajnë mbledhje në muajin janar

0
Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj Halimaj priti në takim zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi. “Kemi diskutuar shumë tema që i ndërlidhin...

Sërish dështon kalimi i projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike

0
Në mungesë të kuorumit në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, votimi i Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e vitit 2021 dhe raporti me...

Supremja vërteton dënimin e Apelit për Adem Grabovcin

0
Gjykata Supreme e Kosovës e ka vërtetuar vendimin e Apelit në rastin e Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin e njohur si "Pronto". Kjo...