Osmani uron Biden: Raportet e Kosovës me SHBA-në, janë jo vetëm miqësore, por ekzistenciale

0
Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka uruar Joe Biden me rastin e pranimit të detyrës zyrtare si president i ShBA-së. Përmes një statusi...

Thaçi, Veseli dhe të tjerët që janë në Hagë regjistrohen si votues për zgjedhjet...

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se gjatë ditës së martë, 19 janar, ka pranuar aplikimet nga shtetasit e Republikës së Kosovës që aktualisht ndodhen...

Kurti: Vullneti i madh i qytetarëve për ndryshim të ndiqet edhe nga institucionet relevante...

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar mundësinë e mos kandidimit të tij për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit për shkak të...

6 viktima dhe 320 raste të reja ne Covid-19 në Kosovë

0
269 TË SHËRUAR DHE 320 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

0
Albin Kurtit nuk do t’i lejohet kandidimi për deputet të Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë me dije burime të sigurta të lajmi.net brenda KGJK-së dhe...

Pas paralajmërimeve për protesta, Qeveria Hoti ndan paga shtesë edhe për arsimtarët

0
Kryeministrinë detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK),...

5,279 raste aktive me coronavirus në Kosovë, infektologu Ramadani flet për variantin e ri

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 56.412 raste nga 211.689 persona të dyshimtë në virusin...

Sondazhi i ri për zgjedhjet: LVV prin me 54.1%

0
Në RTV Dukagjini është prezantuar sondazhi më i ri për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit. Sipas sondazhit të Riinvest Analytics të kërkuar nga RTV Dukagjini...

Verifikimi i listave të kandidatëve për deputetë, sot afati i fundit

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditë më parë i është drejtuar gjashtë institucioneve për verifikim të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që...

Sulm me thikë në afërsi të shkollës “Ismail Qemali” në Prishtinë, lëndohet një i...

0
Një i mitur është dërguar në Stacionin policor në Prishtinë pasi dyshohet se ka lënduar një person me thikë. Rasti ka ndodhur të martën rreth...