Erdoğan: Ne në këtë botë nuk kemi parë, nuk kemi njohur dhe nuk njohim...

0
Erdoğan: Ne në këtë botë nuk kemi parë, nuk kemi njohur dhe nuk njohim asnjë fuqi mbi fuqinë e popullit.

Merkel zotohet të deportojë azilkërkuesit e refuzuar

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka ripërsëritur zotimin e saj të mëhershëm se do të “bëhen përpjekje kombëtare” për të siguruar se azilkërkuesit të cilëve...

Tragjedi në Danub. Mbyten 7 turistë, mungojnë në apel 19 të tjerë

0
Të paktën 7 persona kanë humbur jetën dhe 19 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas përmbysjes së një varke në lumin Danum,...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

0
Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e...

Edhe Apostolova mbështet ndërprerjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë

0
Shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova, ka mbështetur ndërprerjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë, pas ankesës së Kishës Ortodokse Serbe në...

Fëmijën e shpëtojnë nga rënja për një fije floku (Video)

0
Një ngjarje rrënqethëse është shënuar në një qytet të Turqisë, ku disa burra kanë arritur të shpëtojnë një fëmijë që ishte gati të binte...

Peshkopi Atanasije: Kompromisi për Kosovën është tradhti

0
Mitropoliti i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi Amfilohije, ka deklaruar se “për Kosovën vlen ajo që thotë në Psalme: ‘Fuqia nuk është...

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë

0
Bota islame është bashkuar kundër deklaratave antiislame të zyrtarëve më të lartë francezë që justifikojnë publikimin e diskutueshëm të karikaturave të Profetit Muhamed, por...

VV mbi 157.000 vota më shumë se më 6 tetor, LDK rreth 130.000 më...

0
KQZ ka përfunduar numrin e votave nga 2.382 qendra votimi në Kosovë, sipas të cilave partia e Albin Kurtit ka marrë 378.550 vota ose...

Kuvendi i jep FSK-së dritën jeshile për misione ndërkombëtare

0
Me 92 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë miratuar Propozim-Vendimin e Qeverisë për dërgimin e Kontingjentit të...