Rritet numri i të vdekurve pas zjarrit në aeroplanmbajtësen ruse

0
Numri i të vdekurve si pasojë e zjarrit që ndodhi në aeroplanmbajtësen e marinës ruse është rritur në dy ndërsa janë plagosur 12 persona,...

Erdogan: Nëse do jepnit vetëm zeqatin, nuk do të kishte varfëri në botë

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se në botë ndoshta nuk do të kishte varfëri nëse myslimanët e vendeve të pasura me...

Vriten 75 talebanë në operacionin e ri të ushtrisë afgane

0
Forcat afgane të sigurisë kanë nisur një operacion të ri anti-terrorist dhe vranë të paktën 75 pjesëtarë të lëvizjes militante talebane, transmeton...

Irak, protestuesit bllokojnë rrugët dhe urat kryesore në Bagdad

0
Protestuesit irakianë bllokuan një numër urash kryesore dhe rrugë në kryeqytetin Bagdad të hënën, ndërsa demonstratat antiqeveritare vazhduan për ditën e dhjetë,...

IKSHPK lutje qytetarëve: Festoni me buzëqeshje në shpirt, e me distancë fizike

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka uruar festën e bajramit, e bashkë me urimin ka dhënë edhe disa rekomandime.IKSHPK ka lutur qytetarët...

QUINT-i thirrje liderëve politikë të Kosovës: Diskutoni pa fyerje dhe kërcënime

0
Vendet e QUINT-it, përmes një deklarate të përbashkët u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë në Kosovë të diskutojnë lidhur me sfidat me...

Pandemia zvogëlon importin dhe eksportin në Kosovë

0
Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka prekur pothuajse në të gjitha sferat ekonomike. Që nga shpallja e masave emergjente...

Edhe Prizreni shpallet zonë karantinë

0
Sipas raportit të sotëm të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në komunën e Prizrenit sot kanë rezultuar pozitive edhe 14 raste të...

Meta apel publik lidhur me marrjen e masave emergjente kundër koronavirusit

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë një apel publik në lidhje me masat që duhet të merren për parandalimin e përhapjes...

Stoltenberg: Katari nuk mund të bëhet anëtar i NATO-s

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se misioni i trajnimit në Irak do të fillojë me kërkesë të këtij vendi, raporton Anadolu...