Presidenti palestinez shtrohet në spital

0
Presidenti palestinez Mahmoud Abbas u shtrua sot në spital në Ramallah për probleme shëndetësore, raporton Anadolu Agency (AA). Një zyrtar i paidentifikuar palestinez për AA...

Presidenti pakistanez: Turqia, shpëtimtare e Evropës në çështjen e refugjatëve

0
Presidenti i sapozgjedhur i Pakistanit, Arif Alvi, ka deklaruar se Turqia mban një popullsi të konsiderueshme refugjatësh ndërsa e ka përshkruar vendin si “shpëtimtar”...

Përmbytet anija në brigjet libiane, raportohet për 150 të vdekur

0
Të paktën 150 njerëz mund të jenë mbytur nga përmbytja e një anije në brigjet e Libisë, tha agjencia e OKB-së për refugjatët.

Dështimi i Kuvendit, sinjal për zgjedhje të reja

0
Kosova tashmë ka hyrë në krizë politike dhe institucionale, pas dështimit për herë të gjashtë të Kuvendit të Kosovës që ta zgjedhë kryetarin dhe...

Në këtë vend është më së lehti të kaloni kufirin (Video)

0
A e keni menduar ndonjëherë se në cilin vend në botë është më së lehti të kalohet kufiri? Kur e shikoni këtë video, do ta kuptoni...

Rrjedhin pamjet e edicionit special të Lexus LX (Foto)

0
Spekulimeve për një edicion special, i dhanë fund imazhet e rrjedhura në Instagram Për një kohë të gjatë, ishte thënë se Lexus do të lansojë...

Urdhërarrest për profesorin e dyshuar për dhunimin e nxënëses në Drenas

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest ndaj profesorit Shkëlzen Xhekaj, i cili dyshohet për keqpërdorim seksual të nxënëses së tij të...

Emrat e ministrave të LDK-së në qeverinë ‘Kurti’

0
Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti.

Zgjedhjet e parakohshme më së largu në qershor

0
Daljet në terren dhe kontaktet e shpeshta me elektoratin nga ana e partive politike po shihen si indikacion për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme,...

Arratiset nga QKUK i denuari me 30 vite burg

0
Avni Osmani i dënuar me 30 vjet burgim për vrasje të rëndë në vitin 2004 është arratisur. Klan Kosova merr vesh nga burime të saj...

Artikujt e fundit