Një muaj paraburgim për dy personat që sulmuan policinë në Ferizaj

0
Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës...

Një 30-vjeçar gjendet i mbytur në plazhin e Durrësit

0
​Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të shtunë në Durrës. Kufoma e një 30-vjeçari është është gjetur i...

4 të vdekur dhe 141 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Mbetet i lartë numri i të prekurve me COVID-19 ne Maqedoninë Veriore. Në 24 orët e fundit nga 2 mijë 6 teste...

Viti i ri shkollor, Raka thotë se numri i nxënësve në klasë duhet të...

0
Më 1 shtator në Kosovë, fillon viti i ri shkollor 2020/2021 dhe Qeveria e Kosovës është duke shqyrtuar mundësitë se si të...

LSDM dhe BDI-ja harmonizuan programet dhe parimet

0
LSDM dhe BDI vazhdojnë konsultimet intensive në nivelin e sekretarëve partiak për një marrëveshje koalicioni. Pas vendosjes së parimeve...

9 të vdekur dhe 145 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Vuçiq e çon në Bruksel çështjen e rrugës afër Manastirit të Deçanit

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, njoftoi se Beogradi do të kërkojë “pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën...

Pompeo e Schallenberg: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi dhe integrimin e të dy shteteve në instancat...

0
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pomepo, është duke qëndruar për një vizitë në Evropë.Dje gjatë ditës në Vjenë ka takuar edhe ministrin...

Malajzia i dërgon Kosovës 1 milion maska dhe 30 mijë dorëza donacion

0
Qeveria e Malajzisë do t’i dërgojë ndihmë anti-COVID Kosovës, një donacion prej 1 milion maska dhe 30,000 dorëza. Ministrja...

Zyrtarja e OBSH-së në Kosovë: Mësimi për klasat e ulëta të fillojë, nuk paraqet...

0
Dr. Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Kosovë ka thënë se më shqetësuese se numri i...