Gjendet i vdekur një polic në Pejë

0
Një polic është gjendur i vdekur sot në Pejë Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i policisë së rajonit të Pejës, Driton Rugova. “Sot me...

MSH-ja arsyetohet pas dështimit për të siguruar vaksinat, pranon se s’ka marrëveshje me Pfizerin

0
Ministria e Shëndetësisë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe zyrat e OBSh e UNICEF në Kosovë kanë dalur me nj[ komunikatë të përbashkët lidhur...

Lajçak arrin në Kosovë, të parin e takon Albin Kurtin

0
Emisari Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka mbërritur në Kosovë. Përfaqësuesit special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, ka nisur takimin e tij të parë...

Mësimdhënësit e Kosovës marrin shtesat prej 100 euro

0
Mësimdhënësit e Kosovës për muajin shkurt kanë marr 100 euro shtesë të parapara nga marrëveshja me Qeverinë Hoti. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Ymer...

Numërohen mbi 13 mijë vota me kusht, LVV thellon epërsinë

0
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe i votave të personave me nevoja të veçanta. KQZ ka...

Kurti në takim ambasadorin e Turqisë: Do ta shqyrtojë vendosjen e ambasadës së Kosovës...

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağri Sakar, dhe sekretaren e dytë të ambasadës,...

Media zvicerane: Serbia po e përdor pandeminë për ta demonstruar fuqinë ndaj Kosovës

0
Radiotelevizioni zviceran, SRF i ka kushtuar hapësirë të veçantë thirrjes së Serbisë që qytetarët e Kosovës të vaksinohen në Beograd, tashmë kur në Prishtinë...

Rasti i subvencioneve në Ministrinë e Bujqësisë, shoqërohet në polici Drejtori i Sekretariatit të...

0
Policia e Kosovës ka arrestuar sot, Lavdim Krasniqin, Drejtor i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial. Krasniqi është shoqëruar në stacionin policor ku edhe po intervistohet nga...

9 viktima dhe 467 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
214 TË SHËRUAR DHE 467 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...

Vazhdon numërimi i votave me kusht, prin LVV me 3775 vota

0
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është duke vijuar numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara. Deri në orën 12:00...