Qeveria dhe Kuvendi i Kosovës ndriçohen me ngjyrë të portokalltë kundër dhunës ndaj gruas

0
Godina e Qeverisë dhe ajo e Kuvendit të Kosovës janë ndriçuar me ngjyrë të portokalltë për të shënuar simbolikisht 25 Nëntorin - Ditën Ndërkombëtare...

Rama për projektin e Turqisë për banesat: Vëllezërit tanë kanë vendosur standard

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vizituar kantieret e rindërtimit në Bashkinë e Kurbinit, mes tyre edhe kantierin ku po zbatohet projekti i financuar...

BE-ja pret vaksinimin e parë kundër COVID-19 para fundvitit

0
Presidentja e Komisionit të Bashkimit Evropian (BE), Ursula von der Leyen, njoftoi se vaksinimi mund të fillojë para fundit të vitit, transmeton Anadolu Agency...

Maqedoni e Veriut, 39 të vdekur dhe 1.288 raste të reja me COVID-19

0
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 1.288 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e...

Erdoğan: Në disa vende evropiane islamofobia dhe armiqësia ndaj muslimanëve mbrohet në nivel presidenti

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se "muslimanët po përballen me një fushatë linçimi dhe urrejtjeje që kryhej para Luftës së Dytë...

Osmani shfuqizon katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë

0
Në përputhje me përgjegjësitë e saj kushtetuese si dhe bazuar në praktikat diplomatike e konsullore, u.d. Presidentja, dr. Vjosa Osmani-Sadriu sot ka shfuqizuar katër...

Zemaj – ambasadorit gjerman: Statistikat e të infektuarve me Covid-19 janë tejet shqetësuese

0
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim  Ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Joern Rohde, me të cilin ka këmbyer informata sa...

Ambasadori britanik për vrasjen dhe zhdukjen e fëmijëve gjatë luftës: Ne mund të falim,...

0
Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka marrë pjesë në ekspozitën virtuale, “Njëherë e një kohë dhe kurrë më”. Në një postim në Facebook, ai...

FSK përmbyll suksesshëm stërvitjen fushore “Ujku vigjilent-02”

0
Në Poligonin e stërvitjeve taktike në fshatin Cernushë, u realizua Stërvitja Fushore katërditore “Ujku vigjilent-02 ” me demonstrimin stërvitor përmbyllës të Kompanisë së Mekanizuar...

Situatë e rëndë e COVID-19 në Luginë, shqiptarët u frikësohen spitaleve serbe – ia...

0
Në komunën e Preshevës dhe atë të Bujanocit, tashmë është shpallur gjendje e jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit. Numri i madh...