Osmani në SHBA vazhdon takimet me përfaqësues të shteteve të ndryshme, flasin për të...

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke vazhduar vizitën e saj zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në ditën e tretë të qëndrimit në...

Rishikimi i masave antiCOVID, Vitia diskuton sot me kryetarët e komunave

0
Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt të masave antiCOVID. Në takim...

Policia jep detaje për situatën në Jarinjë e Bërnjak pasi banorët serbë bllokuan rrugën...

0
Policia e Kosovës po vazhdon të qëndroj në afërsi të pikës Kufitare Bërnjak e Jarinjë, aty ku banorët lokal serbë kanë vënë barrikada për...

1,100 raste të reja me kancer në Kosovë gjatë këtij viti

0
Në Klinikën e Onkologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës nga janari deri në pjesën e parë e shtatorit 2021, janë ofruar rreth 200...

Ministri gjerman i Shëndetësisë pret që pandemia të mbarojë në pranverë

0
Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, tha se pret që pandemia e koronavirusit (COVID-19) të përfundojë në pranverën e vitit 2022, transmeton Anadolu Agency...

I dërguari i BE-së vlerëson suksesin e Turqisë në edukimin e fëmijëve refugjatë sirianë

0
Kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian (BE) në Turqi, Nikolaus Meyer-Landrut, ka deklaruar se shteti dhe publiku turk po shënojnë suksese të mëdha në...

Borrell thirrje Kurtit e Vuçiqit: Kthejuni dialogut, shmangni provokimet e veprimet e njëanshme

0
Bashkimi Evropian ka reaguar edhe njëherë për situatën në veri të Kosovës. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Joseph Borrell i ka bërë thirrje Kosovës dhe...

Dita e tretë e reciprocitetit, Policia e Kosovës dhe xhandarmëria serbe vëzhgojnë njëra tjetrën...

0
Tri ditë që kur Qeveria e Kosovës vendosi masën e reciprocitetit për targat e automjeteve nga Serbia, serbët lokalë kanë bllokuar rrugët që çojnë...

Osmani kërkon mbështetjen e Guinea Bissau për njohje të reja

0
Presidentja Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në New York ka takuar presidentin e Guinea Bissau, Umaro Sissoco Embaló. Sipas njoftimit nga Presidenca, Osmani ka kërkuar mbështetjen...

Rama takon Erdoganin në Nju Jork

0
Kryeministri Edi Rama takoi në Nju Jork Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Kreu i qeverisë shqiptare e vizitoi Erdoganin në “Yeni Türkevi Building”, ndërsa takimi...