Si ndikon përdorimi i përditshëm sheqerit në dëmtimin e organeve

0
Sheqeri është burimi parësor i energjisë për qelizat tuaja. Karbohidratet komplekse si niseshteja shpërbëhen në sheqerna të thjeshta gjatë tretjes dhe më pas metabolizohen...

Cilët janë faktorët që ndikojnë në shfaqjen e hipertensionit?

0
Në ditët e sotme 18-20 për qind e popullsisë vuan nga hipertensioni arterial. Shkaqet për këtë janë trashëgimia, stresi, duhani, sëmundjet e veshkave etj....

A mund të kurohen venat me variçe?

0
Varices vuajtje burra dhe gra, të moshuar dhe të rinj. Kjo fatkeqësia nuk do të kursejë askënd ... në qoftë se ka një predispozitë...

Marramendja, mund të jetë shenjë paralajmruese për diçka serioze…

0
Marramendja mund të jetë një shenjë paralajmëruese, e një sëmundje tomorale të veshit të brendshëm. Specialistët na këshillojnë ta marrim seriozisht dhe të kontrollojmë...

Me këto ushqime mund të largoni ankthin…

0
"Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit të kafeinës, ekzistojnë edhe metoda të tjera për...

7 PREVENTIVAT NATYRALE NDAJ KANCERIT TE GJIRIT

0
Disa nga simptomat e kancerit te gjirit: 1. Gjendra te theksuara ne gjinje 2. Skuqje dhe enjtje 3. Ndryshimi i lekures se gjirit 4. Konformacion jo normal...

Çfarë ndodh në trup nëse nuk hani mish të kuq?

0
Ja se çfarë ndodh në trupin e femrës nëse në tërësi shmang të hajë mish të kuq! Mishi i kuq është proklamuar si shkaktari kryesor...

Çfarë është fara Chia?

0
Fara Chia është superushqimi i fundit për të cilën të gjithë flasin! Këtë farë shëruese shumica e definojnë si farë “magjike”, ushqim i cili...

Kjo ёshtё lidhja mes problemeve tё dhёmbёve dhe tumoreve

0
Kush vuan nga inflamacionet dhe periodontiti ka mё shumё rrezik pёr t’iu zhvilluar njё tumor, sidomos nё ezofag. Hipotezat: bakteret qё shkaktojnё pezmatim nё...

Çfarë ndodh nëse përzieni dhe hani mjaltin me sodën e bukës

0
Ideja për përzierjen e sodës së bukës me shurup të dafinës apo me mjaltë ndoshta në shikim të parë mund të duket diçka bizare,...

Artikujt e fundit